
SPD en CDU willen regering vormen in Nedersaksen
Kort nieuws - 2 november 2017 - Auteur: Redactie DuitslandwebDe SPD en de CDU in Nedersaksen willen coalitieonderhandelingen voeren en nog in november een regering vormen.
Bij de verkiezingen in Nedersaksen op 15 oktober werd de SPD van minister-president Weil verrassend de grootste partij. Maar ze kon haar coalitie met de Groenen niet voortzetten omdat de partijen samen geen meerderheid meer hadden. De FDP sloot samenwerking met de SPD en de Groenen in een zogeheten stoplichtcoalitie (Ampel) uit. Daarom voeren de SPD en de CDU nu coalitieonderhandelingen.
De verkiezingen in Nedersaksen vonden vervroegd plaats. Dit omdat de rood-groene regering haar krappe meerderheid verloor toen de groene afgevaardigde Elke Twesten in augustus volkomen onverwacht overstapte naar de CDU. Lees meer bij tagesspiegel.de
Lees meer over 'Politiek':

CDU/CSU en SPD kondigen betere samenwerking aan
Na "de zomerdepressie" komt nu de "nieuwe herfstkracht", beloven regeringspartijen CDU/CSU en SPD.

Conservatieve CDU/CSU wakkert cultuurstrijd aan
De CDU/CSU voert onder kanselier Merz een duidelijk conservatievere koers. Dat zorgt voor stevige discussies.

100 dagen Merz: ‘Er valt nog veel te leren’
Merz' regering scoort slecht in de peilingen. Toch is politicoloog Korte optimistisch. “Er is geld. Daarmee kun je veel doen.”
.jpg)
CDU overweegt inzet omstreden Palantir-software
Minister Dobrindt (CSU) onderzoekt of Duitsland gebruik kan maken van surveillancesoftware van het omstreden Amerikaanse bedrijf Palantir.
Reacties
Geen reacties aanwezig