
SPD en CDU willen regering vormen in Nedersaksen
Kort nieuws - 2 november 2017 - Auteur: Redactie DuitslandwebDe SPD en de CDU in Nedersaksen willen coalitieonderhandelingen voeren en nog in november een regering vormen.
Bij de verkiezingen in Nedersaksen op 15 oktober werd de SPD van minister-president Weil verrassend de grootste partij. Maar ze kon haar coalitie met de Groenen niet voortzetten omdat de partijen samen geen meerderheid meer hadden. De FDP sloot samenwerking met de SPD en de Groenen in een zogeheten stoplichtcoalitie (Ampel) uit. Daarom voeren de SPD en de CDU nu coalitieonderhandelingen.
De verkiezingen in Nedersaksen vonden vervroegd plaats. Dit omdat de rood-groene regering haar krappe meerderheid verloor toen de groene afgevaardigde Elke Twesten in augustus volkomen onverwacht overstapte naar de CDU. Lees meer bij tagesspiegel.de
Lees meer over 'Politiek':
.jpg)
CDU overweegt inzet omstreden Palantir-software
Minister Dobrindt (CSU) onderzoekt of Duitsland gebruik kan maken van surveillancesoftware van het omstreden Amerikaanse bedrijf Palantir.

Benoeming rechters voor Duits Hof gesaboteerd
Frauke Brosius-Gersdorf kon niet worden benoemd aan het grondwettelijk hof. Waar kwam de ophef rond haar kandidatuur vandaan?

Nieuw ministerie moet digitalisering aanpakken
Topmanager Wildberger moet ervoor zorgen dat Duitsland eindelijk ‘een digitaal soeverein land’ wordt.

Duitse defensie ambitieus, maar nog niet op orde
Het Duitse leger moet "het conventioneel sterkste" van Europa worden, maar voorlopig is aan alles te kort.
Reacties
Geen reacties aanwezig