Duitslandweb logo Duitslandweb

SPD woedend dat landbouwminister voor EU-toelating glyfosaat stemde

Kort nieuws - 28 november 2017 - Auteur: Redactie Duitslandweb

Een stemming in Brussel heeft voor een vertrouwenscrisis tussen de SPD en CDU/CSU geleid. Landbouwminister Schmidt (CSU) heeft maandag onverwacht ingestemd met een verlenging van de EU-toelating voor het middel glyfosaat (ook wel bekend onder de merknaam Roundup). 

Duitsland zou zich van stemming onthouden omdat coalitiepartners CDU/CSU en SPD het oneens zijn. Schmidt zegt dat het zijn persoonlijke beslissing is geweest om toch voor de toelating te stemmen. Milieuminister Barbara Hendricks (SPD) heeft dinsdag een reactie van kanselier Merkel geëist op de Alleingang van Schmidt. Zo kunnen we niet regeren, aldus Hendricks. Het conflict belast ook de gesprekken over een mogelijke nieuwe grote coalitie tussen CDU/CSU en SPD. Lees meer bij Süddeutsche Zeitung

Reacties

Geen reacties aanwezig

Maximaal 500 tekens toegestaan

Lees meer over 'Politiek':

Duitse politici lijden onder geweld en agressie

Duitse politici lijden onder geweld en agressie

Beledigingen en geweld tegen Duitse politici nemen flink toe. Steeds vaker stoppen ze met hun werk.


Lees meer

Problemen bij de strengere Duitse grenscontroles

Problemen bij de strengere Duitse grenscontroles

Duitsland heeft strengere grenscontroles ingevoerd. Die leveren praktische en juridische problemen op.


Lees meer

Podcast Achtung: Valse start voor kanselier Merz

Podcast Achtung: Valse start voor kanselier Merz

In deze podcast: wat ging er mis bij Merz' benoeming tot kanselier? Wat staat hem te wachten? En wie zijn de opvallendste ministers?


Lees meer

Merz na twee stemrondes alsnog kanselier

Merz na twee stemrondes alsnog kanselier

Een blamage: CDU-leider Friedrich Merz had twee rondes nodig om in de Bondsdag tot kanselier te worden gekozen.


Lees meer


top
Op deze site worden cookies gebruikt, wilt u hiermee akkoord gaan?
Accepteer Weiger