
Zeker acht doden door storm; verkeer langzaam weer op gang
Kort nieuws - 19 januari 2018 - Auteur: Redactie DuitslandwebBij de storm Friederike zijn in Duitsland donderdag zeker acht doden gevallen. Het was de zwaarste orkaan sinds elf jaar.
Een aantal van de dodelijke slachtoffers, onder wie een brandweerman, kwam onder omgevallen bomen terecht. In Oost-Duitsland kwamen door de storm zeker 14.000 huishoudens en bedrijven zonder stroom te zitten. De schade van Friederike wordt geschat op 500 miljoen euro.
Het verkeer in Duitsland komt vandaag langzaam weer op gang. De grote steden zijn sinds vanmorgen weer per trein bereikbaar, aldus de Deutsche Bahn. De bedoeling is dat het overige treinverkeer komend weekend weer zoveel mogelijk volgens de normale dienstregeling rijdt. Al het treinverkeer was donderdag stilgelegd. Het wegverkeer ondervindt nog veel hinder. Door opruimwerkzaamheden en omdat meer mensen dan anders de auto hebben genomen, zijn er files. Lees meer bij tagesschau.de
Lees meer over 'Maatschappij':

Aantal Duitse kerkgangers blijft dalen
Katholieken vormen de grootste religieuze gemeenschap in Duitsland. Maar steeds meer mensen verlaten de kerk.

Dansen voor Duitsers taboe op Goede Vrijdag
Met Pasen is ingetogenheid wettelijk afgedwongen in Duitsland.

Juridische kennis als wapen tegen rechtspopulisten
Burgermoed #4: Jurist Maximilian Steinbeis maakt de Duitse samenleving alert op de zwakke plekken in de rechtsstaat.

Ambtenarenstatus
Duitse ambtenaren hebben privileges, maar die hebben een prijs. Column van Maarten Westerveen, Nederlander in Keulen
Reacties
Geen reacties aanwezig