Duitslandweb
Doden bij herfststorm in Duitsland; treinverkeer langzaam weer op gang
Kort nieuws - 30 oktober 2017 - Auteur: Redactie DuitslandwebBij herfststorm Herwart in Duitsland zijn drie mensen om het leven gekomen. Het ontregelde treinverkeer komt langzaam weer op gang.
In Nedersaksen verdronk een 63-jarige kampeerder die door de stormvloed werd verrast. In Mecklenburg-Voorpommeren kwamen twee Duitse vakantiegangers om het leven toen hun boot omsloeg.
Het treinverkeer lag in Noord- en Oost-Duitsland grotendeels stil. In zeven deelstaten heeft de Deutsche Bahn het intercityverkeer zondag stilgelegd. Vandaag komt het treinverkeer weer langzaam op gang, maar op een aantal trajecten wordt ook vandaag nog niet gereden. Vooral rond Hamburg, dat met flinke overstromingen te kampen heeft, zijn de problemen groot. Tussen Berlijn en Hannover, het traject voor reizigers van en naar Nederland, gaan vandaag wel weer treinen rijden. Lees meer bij tagesschau.de en Süddeutsche.de
Lees meer over 'Maatschappij':
Rusland werft voor ‘repatriëring’ Duitse Russen
Duitsers met Russische wortels worden met reclame voor emigratie naar Rusland bestookt, zag journalist Ardy Beld.
Duitsers leren democratie ook in het museum
Duitse musea zien een belangrijke rol voor zichzelf weggelegd als het gaat om educatie over democratie, zag redacteur Lynn Stroo.
Studie: Racisme in Duitse instanties wijdverbreid
Een groot opgezet onderzoek identificeert vormen van racisme in Duitse overheidsdiensten en draagt maatregelen aan.
Dakloosheid in Berlijn overal zichtbaar
Het aantal daklozen in Duitsland neemt toe. Rob Savelberg ziet dat in Berlijn en sprak met hulpverleners van de Bahnhofsmission.

Reacties
Geen reacties aanwezig