
Executie leden verzetsgroep Weisse Rose herdacht
Kort nieuws - 22 februari 2018 - Auteur: Redactie DuitslandwebIn Duitse media wordt vandaag stilgestaan bij de 75e sterfdag van Sophie en Hans Scholl en Christoph Probst, die samen actief waren in de verzetsgroep Weisse Rose.
Sophie en Hans werden op 18 februari 1943 betrapt toen ze pamfletten tegen het nazi-regime verspreidden op de universiteit in München. Na drie dagen verhoor werden ze op 22 februari terdoodveroordeeld en nog dezelfde dag met de guillotine terechtgesteld. Hans en Sophie Scholl staan tot de dag van vandaag symbool voor de strijd tegen onrecht en worden bewonderd vanwege hun moed. Lees meer bij Tagesschau
Lees meer over 'Nationaal-socialisme':

Spanning rond Duitse herdenking WO II op 8 mei
Duitsland staat op 8 mei stil bij het einde van de Tweede Wereldoorlog. Maar deze 'Tag der Befreiung' is een beladen dag.

Onderbelichte geschiedenis: Lebensborn in Kunsthal
Fotografe Berkers verdiepte zich in de gruwelijke geboortepolitiek van de nazi's.

TikTokvideo’s over nationaal-socialisme
Susanne Siegert bereikt vele tienduizenden met haar video's over nazi-misdaden en concentratiekampen, via Tiktok en Instagram.

Museum Die Villa_: 'Hoe meer debat, hoe beter'
In Osnabrück is het museum over de omstreden nazi-jurist Calmeyer geopend. Journalist Ingrid Bosman bracht er een bezoek.
Reacties
Geen reacties aanwezig