Duitslandweb logo Duitslandweb

Aantal verdenkingen van rechts-extremisme in Bundeswehr neemt toe

Kort nieuws - 12 april 2018 - Auteur: Redactie Duitslandweb

De militaire inlichtingendienst MAD doet onderzoek naar 431 gevallen waarin soldaten worden verdacht van extreem-rechtse uitingen. Een jaar geleden waren dat nog 275 gevallen.

Het gaat bijvoorbeeld om soldaten die 'Heil Hitler' hebben geroepen, hakenkruizen in tafels hebben gesneden of naar rechts-extremistische muziek hebben geluisterd. Een militair zou tegen een ondergeschikte hebben gezegd dat ze in Mali "de zwarten hun hoofden" zouden wegschieten. Een andere soldaat zou tijdens een seminar vluchtelingen een ziekte hebben genoemd die moet worden "uitgeroeid". 

De meeste voorvallen die worden onderzocht hebben in 2017 plaatsgevonden. Een deel stamt van voor die tijd, 23 zaken zijn van dit jaar. Een kwart van de zaken is gemeld door Peter Bartels, die namens de regering toezicht houdt op het Duitse leger. Deze cijfers blijken uit een antwoord van het ministerie van Defensie op de vraag van de Bondsdagfractie van Die Linke. 

Sinds vorig jaar is er extra aandacht voor rechts-extremisme in de Bundeswehr, door het schandaal rond Franco A., een militair met extreem-rechtse sympathieën die aanslagen wilde plegen. Ook met het oog op wangedrag van elitetroepen zei minister van Defensie Von der Leyen vorig jaar dat het niet om incidenten gaat, maar dat het Duitse leger een mentaliteitsprobleem heeft. Lees meer bij Süddeutsche.de

Reacties

Geen reacties aanwezig

Maximaal 500 tekens toegestaan

Lees meer over 'Politiek':

CDU/CSU en SPD kondigen betere samenwerking aan

CDU/CSU en SPD kondigen betere samenwerking aan

Na "de zomerdepressie" komt nu de "nieuwe herfstkracht", beloven regeringspartijen CDU/CSU en SPD.


Lees meer

Conservatieve CDU/CSU wakkert cultuurstrijd aan

Conservatieve CDU/CSU wakkert cultuurstrijd aan

De CDU/CSU voert onder kanselier Merz een duidelijk conservatievere koers. Dat zorgt voor stevige discussies.


Lees meer

100 dagen Merz: ‘Er valt nog veel te leren’

100 dagen Merz: ‘Er valt nog veel te leren’

Merz' regering scoort slecht in de peilingen. Toch is politicoloog Korte optimistisch. “Er is geld. Daarmee kun je veel doen.”


Lees meer

CDU overweegt inzet omstreden Palantir-software

CDU overweegt inzet omstreden Palantir-software

Minister Dobrindt (CSU) onderzoekt of Duitsland gebruik kan maken van surveillancesoftware van het omstreden Amerikaanse bedrijf Palantir.


Lees meer


top
Op deze site worden cookies gebruikt, wilt u hiermee akkoord gaan?
Accepteer Weiger