
Marie en Maximilian populairste Duitse kindernamen
Kort nieuws - 3 mei 2018 - Auteur: Redactie DuitslandwebMarie en Maximilian zijn de populairste namen die ouders in 2017 aan hun kinderen hebben gegeven.
Op de tweede en derde plaats bij de meisjes staan Sophia en Maria, bij de jongens Alexander en Paul. Daarmee is er in de top-10 van populaire voornamen de afgelopen jaren weinig veranderd. De voorkeur gaat uit naar "korte, androgyne namen", constateert de Gesellschaft für deutsche Sprache (GfdS) die de ranglijst sinds 1977 publiceert.
De namen Lucifer, Pinocchio en Batman, die ouders voor hun kinderen hadden bedacht, werden in 2017 niet toegestaan. Wel mochten Chaplin, Cartier en Pacino. Lees meer bij Spiegel Online
Lees meer over 'Maatschappij':

Juridische kennis als wapen tegen rechtspopulisten
Burgermoed #4: Jurist Maximilian Steinbeis maakt de Duitse samenleving alert op de zwakke plekken in de rechtsstaat.

Ambtenarenstatus
Duitse ambtenaren hebben privileges, maar die hebben een prijs. Column van Maarten Westerveen, Nederlander in Keulen

Zingende oma’s in opstand tegen extreemrechts
Tienduizenden Duitse senioren sloten zich aan bij de Omas gegen Rechts. In Hamburg zingen ze in koor tegen de AfD

Aanslag Maagdenburg overschaduwt Duits kerstfeest
Na de aanslag op de kerstmarkt in Maagdenburg wordt gezocht naar fouten in het systeem.
Reacties
Geen reacties aanwezig