
De SPD analyseert verkiezingsdebacle: 'Te weinig teamwork'
Kort nieuws - 11 juni 2018 - Auteur: Redactie DuitslandwebDe SPD presenteert vandaag de resultaten van het onderzoek naar haar verkiezingsnederlaag afgelopen september. De partij haalde toen 20,5 procent van de stemmen, fors minder dan vier jaar eerder (25,7 procent). In opdracht van de partijtop heeft een vijfkoppig team onderzocht wat er vorig jaar fout ging.
SPD-leider Andrea Nahles reageert in Spiegel Online alvast op de resultaten van het onderzoek. Het ontbreken van duidelijk leiderschap en te weinig teamwork in de partijcentrale zijn volgens haar verantwoordelijk voor het slechte verkiezingsresultaat. "De rechterhand wist vaak niet wat de linker wilde", zegt ze in het interview.
Ook ontbrak het volgens Nahles aan duidelijke boodschappen aan de kiezer. "Wat zijn de vijf doelen waar de SPD voor vecht? Dat wisten de partijleden bij de informatiehokjes vaak niet." Lees meer bij Spiegel Online en Tagesschau.
Lees meer over 'Politiek':

Conservatieve CDU/CSU wakkert cultuurstrijd aan
De CDU/CSU voert onder kanselier Merz een duidelijk conservatievere koers. Dat zorgt voor stevige discussies.

100 dagen Merz: ‘Er valt nog veel te leren’
Merz' regering scoort slecht in de peilingen. Toch is politicoloog Korte optimistisch. “Er is geld. Daarmee kun je veel doen.”
.jpg)
CDU overweegt inzet omstreden Palantir-software
Minister Dobrindt (CSU) onderzoekt of Duitsland gebruik kan maken van surveillancesoftware van het omstreden Amerikaanse bedrijf Palantir.

Benoeming rechters voor Duits Hof gesaboteerd
Frauke Brosius-Gersdorf kon niet worden benoemd aan het grondwettelijk hof. Waar kwam de ophef rond haar kandidatuur vandaan?
Reacties
Geen reacties aanwezig