Duitslandweb logo Duitslandweb

SPD-voorzitter Nahles stapt op

Kort nieuws - 3 juni 2019 - Auteur: Redactie Duitslandweb

De partij- en fractieleider van de SPD, Andrea Nahles, heeft dit weekeinde aangekondigd haar functies neer te leggen. Ze voelt zich niet meer voldoende gesteund door haar partij. 

Maandagmorgen meldden Duitse media dat de SPD-partijtop wil dat de drie vice-voorzitters Manuela Schwesig, Malu Dreyer en Thorsten Schäfer-Gümbel het voorzitterschap voorlopig op zich nemen. Dat zou de top aan het bestuur hebben voorgelegd, nadat Nahles maandagmorgen ook officieel haar voorzitterschap neerlegde.

Nahles werd in april 2018 voorzitter van de sociaal-democraten. Fractievoorzitter was ze sinds september 2017.

Bij de Europese verkiezingen heeft de SPD slechts 15,8 procent van de stemmen gehaald, een dieptepunt. Ook de deelstaatverkiezingen in Bremen pakten slecht uit voor de partij. Voor het eerst in ruim 70 jaar werd de CDU hier de grootste. In de onrust die hierdoor ontstond, moest vooral voorzitter Nahles het ontgelden.

De SPD vormt samen met CDU/CSU de regering. De crisis in de SPD heeft zijn weerslag op deze Grote Coalitie (GroKo). Sommigen voorspellen een spoedig einde van de regering Merkel-IV. Lees meer bij Tagesschau

Reacties

Geen reacties aanwezig

Maximaal 500 tekens toegestaan

Lees meer over 'Politiek':

Merkels moeilijke beginjaren

Merkels moeilijke beginjaren

In onze serie '30 jaar Duitsland door Nederlandse ogen' vertelt correspondent Rob Savelberg over Merkels eerste jaren als kanselier.


Lees meer

Lübcke-monument houdt de CDU een spiegel voor

Lübcke-monument houdt de CDU een spiegel voor

Een kunstenaarscollectief zette een standbeeld van de vermoorde politicus Lübcke voor het CDU-kantoor in Berlijn. De partij spreekt er schande van.


Lees meer

Met Schröder was het zelden saai

Met Schröder was het zelden saai

Oud-correspondent Margriet Brandsma kijkt in onze serie '30 jaar Duitsland door Nederlandse ogen' terug op het tijdperk-Schröder.


Lees meer

Radicale AfD in Saksen-Anhalt koerst op winst af

Radicale AfD in Saksen-Anhalt koerst op winst af

De AfD in Saksen-Anhalt zou na de verkiezingen in september kunnen gaan regeren. Dat maakt veel mensen nerveus.


Lees meer


top
Op deze site worden cookies gebruikt, wilt u hiermee akkoord gaan?
Accepteer Weiger