
Europees Hof: Duitsland doet te weinig tegen nitraat in water
Kort nieuws - 21 juni 2018 - Auteur: Redactie DuitslandwebDuitsland houdt zich niet aan EU-milieuregels. Het land heeft te weinig gedaan om de nitraatbelasting van het grondwater te beperken. Dat heeft het Europees Gerechtshof in Luxemburg donderdag bepaald.
Nitraat komt voornamelijk door het gebruik van kunstmest in de landbouw in het grond- en oppervlaktewater terecht. De Europese Commissie stapte naar de rechter omdat Duitsland het beleid niet aanscherpte toen duidelijk werd dat de maatregelen om het gebruik van kunstmest te beperken niet voldoende hielpen. Duitsland is veroordeeld de proceskosten te betalen, maar welke consequenties de uitspraak verder heeft is nog niet duidelijk. De commissie kan boetes opleggen als de situatie niet verbetert. Lees meer bij Spiegel Online
Lees meer over 'Maatschappij':

'Duitse media dragen bij aan moslimhaat'
Moslims in Duitsland worden in veel situaties gediscrimineerd. Media spelen daarin ook een rol.

Duitse legerbases door spionage-drones bezocht
Boven Duitse strategische doelen worden veelvuldig drones gezien. Alles wijst op Russische spionage.

Benoeming rechters voor Duits Hof gesaboteerd
Frauke Brosius-Gersdorf kon niet worden benoemd aan het grondwettelijk hof. Waar kwam de ophef rond haar kandidatuur vandaan?

Discriminatie Sinti en Roma neemt toe in Duitsland
Discriminatie en geweld jegens Sinti en Roma is in Duitsland flink toegenomen.
Reacties
Geen reacties aanwezig