Duitslandweb
Peiling: Mensen in Beieren zien CSU als groot probleem
Kort nieuws - 28 juni 2018 - Auteur: Redactie DuitslandwebMensen in Beieren zien de CSU als grootste probleem van hun deelstaat, blijkt uit een peiling.
Als inwoners van Beieren bij de Bondsdagverkiezingen ook op de CDU zouden kunnen stemmen, zou 33 procent dat doen, blijkt uit de peiling van onderzoeksbureau Forsa. 54 procent van de mensen die bij de vorige verkiezingen in 2017 op de CSU heeft gestemd, zegt CDU te stemmen als dat zou kunnen. De CSU doet bij Bondsdagverkiezingen alleen in Beieren mee, de CDU in de andere 15 deelstaten. In de Bondsdag vormen de partijen samen één fractie.
Op de vraag wat de grootste problemen in Beieren zijn, antwoordde 39 procent van de ondervraagden: "CSU". Pas daarna volgen de antwoorden "vluchtelingen" en "de situatie op de woningmarkt".
De CDU en de CSU strijden sinds twee weken over het asielbeleid. Dat zou tot een kabinetscrisis kunnen leiden. Ook wordt er gespeculeerd over de vraag of de samenwerking tussen de CDU en de CSU in de Bondsdag tot een einde komt. Lees meer bij Zeit Online
Lees meer over 'Politiek':
Duitsland in 2026
Deelstaatverkiezingen, een staatsbezoek en 'Babylon Berlin': een vooruitblik op politiek, cultuur en belangrijke data in Duitsland.
Gastropopulismus: 'Wij zijn geen broccolirepubliek!'
De Beierse premier Söder laat zich graag zien met foto's van vlees. Een typisch voorbeeld van wat Duitsers 'Gastropopulismus' noemen.
Merz sluit samenwerking met AfD uit
"De AfD wil ons vernietigen, ze wil een ander land", aldus kanselier Merz. Met zo'n partij kan zijn CDU/CSU niet samenwerken.
CDU/CSU en SPD kondigen betere samenwerking aan
Na "de zomerdepressie" komt nu de "nieuwe herfstkracht", beloven regeringspartijen CDU/CSU en SPD.

Reacties
Geen reacties aanwezig