Duitslandweb
Bestuurder Beierse CSU stapt op na bedreiging journalist
Kort nieuws - 4 mei 2022 - Auteur: Redactie DuitslandwebDe secretaris-generaal van de Beierse CSU, Stephan Mayer, is opgestapt na een buitensporige verbale aanval op een journalist. Hij treedt af vanwege de misstap en vanwege gezondheidsredenen. Tijdens een persconferentie woensdag sprak partijleider Markus Söder van een menselijke tragedie.
Mayer was het niet eens met een publicatie over zijn privéleven door het roddelblad Bunte. Hij schreeuwde daarom tegen een journalist: "Ik zal u vernietigen, ik weet u te vinden en ik vervolg u tot het eind van uw leven - ik verlang 200.000 euro smartengeld en dat moet u nog vandaag naar me overmaken."
Söder erkende dat Mayers bedreigingen volstrekt ontoelaatbaar zijn en zei dat het met Mayer daadwerkelijk niet goed gaat. Hij was pas sinds februari secretaris-generaal van de Beierse christendemocraten en deed zijn werk uitstekend, aldus Söder. Lees meer bij Tagesschau
Lees meer over 'Politiek':
Rechter: Dienst mag AfD niet extreemrechts noemen
De rechtbank acht niet bewezen dat de AfD in zijn geheel rechtsextreem is. Wat betekent die uitspraak?
Bevlogen politicus Rita Süssmuth overleden
Süssmuth zette zich onvermoeibaar in voor vrouwenrechten. Ze heeft ook veel betekend voor de Nederlandse-Duitse relaties.
Duitsland in 2026
Deelstaatverkiezingen, een staatsbezoek en 'Babylon Berlin': een vooruitblik op politiek, cultuur en belangrijke data in Duitsland.
Gastropopulismus: 'Wij zijn geen broccolirepubliek!'
De Beierse premier Söder laat zich graag zien met foto's van vlees. Een typisch voorbeeld van wat Duitsers 'Gastropopulismus' noemen.

Reacties
Geen reacties aanwezig