
Söder lost Seehofer af als voorzitter Beierse CSU
Kort nieuws - 18 januari 2019 - Auteur: Redactie DuitslandwebMarkus Söder wordt zaterdag tijdens het congres van de Beierse christendemocraten hoogstwaarschijnlijk gekozen tot partijvoorzitter. Hij volgt Horst Seehofer op, van wie hij eerder al het ambt van minister-president van de deelstaat overnam.
Seehofer verdwijnt nog niet van het toneel; hij is minister van Binnenlandse Zaken in de bondsregering. Seehofer vertolkte de afgelopen jaren een uitgesproken conservatief geluid en botste daardoor veelvuldig met kanselier Merkel. Söders toon was vaak nog scherper, vooral als het om het vluchtelingenbeleid ging. De verontwaardiging was groot toen hij de toestroom van vluchtelingen 'asieltoerisme' noemde.
Sinds de Beierse verkiezingen in oktober laat Söder zich van een mildere kant zien. Hij wil volgens analisten de partij aantrekkelijker maken voor vrouwen en voor jongeren. De CSU wil zich profileren op gebied van duurzaamheid en milieubescherming, blijkt uit zijn recente toespraken. Ook wil hij de strijdbijl begraven met zusterpartij CDU. Lees meer bij Tagesschau
Lees meer over 'Politiek':
.jpg)
CDU overweegt inzet omstreden Palantir-software
Minister Dobrindt (CSU) onderzoekt of Duitsland gebruik kan maken van surveillancesoftware van het omstreden Amerikaanse bedrijf Palantir.

Benoeming rechters voor Duits Hof gesaboteerd
Frauke Brosius-Gersdorf kon niet worden benoemd aan het grondwettelijk hof. Waar kwam de ophef rond haar kandidatuur vandaan?

Nieuw ministerie moet digitalisering aanpakken
Topmanager Wildberger moet ervoor zorgen dat Duitsland eindelijk ‘een digitaal soeverein land’ wordt.

Duitse defensie ambitieus, maar nog niet op orde
Het Duitse leger moet "het conventioneel sterkste" van Europa worden, maar voorlopig is aan alles te kort.
Reacties
Geen reacties aanwezig