
Seehofer maakt plaats, Söder moet minister-president in Beieren worden
Kort nieuws - 4 december 2017 - Auteur: Redactie DuitslandwebNa maanden van machtsstrijd heeft minister-president Seehofer (CSU) besloten plaats te maken. Zijn partijgenoot en minister van Financiën Söder moet hem volgend najaar opvolgen.
De CSU-fractie in het Beierse parlement heeft unaniem voor Söder (50) als opvolger van Seehofer (68) als minister-president gekozen. Minister van Binnenlandse Zaken Hermann, die een tegenkandidatuur had overwogen, besloot daarvan af te zien. Het partijcongres moet de kandidatuur op 15 en 16 december nog wel goedkeuren. Seehofer blijft voorzitter van de CSU. Zijn positie was onder druk komen te staan na het slechte resultaat van zijn partij bij de Bondsdagverkiezingen in september. In het najaar van 2018 zijn er deelstaatverkiezingen in Beieren. In de peilingen is de CSU ver verwijderd van de absolute meerderheid waarmee ze nu in Beieren regeert. Lees meer bij Süddeutsche.de
Lees meer over 'Politiek':
Bondsdag stemt in met aanpassing grondwet
De nieuwe regering kan waarschijnlijk flink investeren in defensie en infrastructuur.

CDU/CSU en SPD eens over miljardenkredieten
CDU en SPD willen miljarden investeren in defensie en infrastructuur. Sneuvelt nu toch de schuldenrem?

Die Linke vecht voor laatste kans
Drie oude boegbeelden van Die Linke vechten voor het voortsbestaan van de partij. De socialisten staan er voor de verkiezingen in februari slecht voor.

Podcast Achtung: Regeringscrisis
Na de breuk van het kabinet-Scholz maken de Duitse partijen zich op voor de verkiezingsstrijd. De redactie blikt daar in deze podcast op vooruit.
Reacties
Geen reacties aanwezig