
Die Linke verdeeld over beweging 'Aufstehen'
Kort nieuws - 12 september 2018 - Auteur: Redactie DuitslandwebDe partij Die Linke is verdeeld over de nieuwe beweging 'Aufstehen' van fractievoorzitter Sahra Wagenknecht en haar partijgenoot en echtgenoot Oskar Lafontaine.
De bondsdagfractie van Die Linke heeft maandag over de beweging gediscussieerd. Kritiek was er op de dubbele rol die Wagenknecht nu heeft. Ook vonden fractieleden dat de beweging zich duidelijker moet afscheiden van 'rechts'. De beweging wil een ander immigratiebeleid dan de partij Die Linke voorstaat. Fractiegenoten verwijten Wagenknecht een splitsing van de partij te riskeren.
In de vergadering werd ook gestemd over een voorstel om zich duidelijk uit te spreken tegen racisme en voor het redden van vluchtelingen in de Middellandse Zee. Wagenknecht wilde dit initatief niet steunen.
De beweging 'Aufstehen' moet een alternatief bieden voor de bestaande linkse partijen. Wagenknecht hoopt ermee kiezers terug te halen die naar de rechts-populistische partij Alternative für Deutschland (AfD) zijn overgelopen. Lees meer bij Tagesspiegel
Lees meer over 'Politiek':

Merz levert, maar niet voor iedereen
Merz' begrotingsplannen zijn 'de eerste regendruppel op droge grond' voor de Duitse economie, schrijft columnist en econoom Brzeski.

Podcast Achtung: Duits Israëlbeleid ter discussie
In deze podcast bespreken we twee onderwerpen: het Duitse Israëlbeleid en boulevardblad Bild.

Duitse politici lijden onder geweld en agressie
Beledigingen en geweld tegen Duitse politici nemen flink toe. Steeds vaker stoppen ze met hun werk.

Problemen bij de strengere Duitse grenscontroles
Duitsland heeft strengere grenscontroles ingevoerd. Die leveren praktische en juridische problemen op.
Reacties
Geen reacties aanwezig