Duitslandweb logo Duitslandweb

Duitsland komt met investeringsfonds voor MKB op Afrikatop

Kort nieuws - 31 oktober 2018 - Auteur: Redactie Duitslandweb

De Duitse regering wil met een investeringsfonds zorgen dat het Duitse midden- en kleinbedrijf meer investeert in Afrikaanse landen. 

De Duitse overheid neemt bovendien een deel van de risico's over van de bedrijven, onder meer met exportkredietverzekeringen. Het fonds heeft volgens Duitse media een volume van 1 miljard euro. Kanselier Merkel maakte de investeringshulp bekend tijdens de Afrika-top, waarvoor veel Afrikaanse regeringsleiders naar Berlijn waren gekomen. De plannen zijn een uitwerking van het 'Compact with Africa'- initiatief; het speerpunt van het G20-voorzitterschap van Duitsland. Lees meer bij Tagesspiegel

Reacties

Geen reacties aanwezig

Maximaal 500 tekens toegestaan

Lees meer:

Duitsland verrast met koerswijziging in Israëlbeleid

Duitsland verrast met koerswijziging in Israëlbeleid

Kanselier Merz uitte deze week stevige kritiek op Israël. Dat is een belangrijke koerswijziging, ook voor Duitsland zelf.


Lees meer

Nieuwe regering wil dat Duitsers harder werken

Nieuwe regering wil dat Duitsers harder werken

Duitsers werken gemiddeld een stuk korter dan andere Europeanen. Kanselier Merz wil daar verandering in brengen.


Lees meer

Duitsland blijft een oase voor PFAS-uitstoters

Duitsland blijft een oase voor PFAS-uitstoters

Duitsland heeft geen maxima voor PFAS-uitstoot. Dat heeft vergaande gevolgen, ook voor Nederland.


Lees meer

Elon Musk verzet zich tegen Duits arbeidsrecht

Elon Musk verzet zich tegen Duits arbeidsrecht

De Duitse Tesla-fabriek ligt onder vuur omdat die zich niets aantrekt van het Duitse arbeidsrecht. Zo worden zieke werknemers gekort op hun loon.


Lees meer


top
Op deze site worden cookies gebruikt, wilt u hiermee akkoord gaan?
Accepteer Weiger