
CDU'ers: Geldkraan dicht voor stichting die dieselverboden afdwingt
Kort nieuws - 6 december 2018 - Auteur: Redactie DuitslandwebMilieu-organisatie Deutsche Umwelthilfe krijgt geen subsidie meer, als het aan een deel van de CDU ligt. Ook zou de organisatie de status als instelling voor het algemeen nut moeten verliezen, vindt onder meer de CDU-middenstandsvereniging en de afdeling Noord-Württemberg. (Actualisering 10-12-2018: Het CDU-congres heeft de motie aangenomen.)
Op het CDU-partijcongres, dat vandaag begint, brengen de afdelingen een motie in die voorstelt de DUH aan te pakken. Deutsche Umwelthilfe is in meerdere deelstaten naar de rechter gestapt omdat gemeenten onvoldoende maatregelen hebben genomen om de luchtkwaliteit te verbeteren. De rechter heeft bepaald dat steden als Berlijn, Keulen, Bonn en Hamburg rijverboden moeten opleggen voor dieselauto's die de uitstootnormen overschrijden. Lees meer bij Frankfurter Allgemeine Zeitung
Lees meer over 'Politiek':

Duitse defensie ambitieus, maar nog niet op orde
Het Duitse leger moet "het conventioneel sterkste" van Europa worden, maar voorlopig is aan alles te kort.

Merz levert, maar niet voor iedereen
Merz' begrotingsplannen zijn 'de eerste regendruppel op droge grond' voor de Duitse economie, schrijft columnist en econoom Brzeski.

Podcast Achtung: Duits Israëlbeleid ter discussie
In deze podcast bespreken we twee onderwerpen: het Duitse Israëlbeleid en boulevardblad Bild.

Duitse politici lijden onder geweld en agressie
Beledigingen en geweld tegen Duitse politici nemen flink toe. Steeds vaker stoppen ze met hun werk.
Reacties
Geen reacties aanwezig