
CDU'ers: Geldkraan dicht voor stichting die dieselverboden afdwingt
Kort nieuws - 6 december 2018 - Auteur: Redactie DuitslandwebMilieu-organisatie Deutsche Umwelthilfe krijgt geen subsidie meer, als het aan een deel van de CDU ligt. Ook zou de organisatie de status als instelling voor het algemeen nut moeten verliezen, vindt onder meer de CDU-middenstandsvereniging en de afdeling Noord-Württemberg. (Actualisering 10-12-2018: Het CDU-congres heeft de motie aangenomen.)
Op het CDU-partijcongres, dat vandaag begint, brengen de afdelingen een motie in die voorstelt de DUH aan te pakken. Deutsche Umwelthilfe is in meerdere deelstaten naar de rechter gestapt omdat gemeenten onvoldoende maatregelen hebben genomen om de luchtkwaliteit te verbeteren. De rechter heeft bepaald dat steden als Berlijn, Keulen, Bonn en Hamburg rijverboden moeten opleggen voor dieselauto's die de uitstootnormen overschrijden. Lees meer bij Frankfurter Allgemeine Zeitung
Lees meer over 'Politiek':

Duitse regering ruziet over verwarmingswet
Weer is er ruzie in de Duitse regering. De FDP blokkeert een wetsvoorstel dat moet zorgen dat verwarmingen op gas en olie worden vervangen.

Slaapwandelend naar een tweede termijn
Veel Duitsers zien Scholz als zwakke leider. Maar hij zou zomaar slaapwandelend over twee jaar kunnen worden herkozen, schrijft econoom Carsten Brzeski.

We zijn allemaal 'SchönmacherInnen'
De ophef over de visagiste van minister Baerbock laat Inge Jooris verzuchten dat we allemaal zo ons best doen om de beste versie van onszelf te tonen.

Duitse coalitie gaat van conflict naar conflict
De Duitse coalitiepartijen SPD, Groenen en FDP liggen steeds weer met elkaar overhoop. De kou lijkt nog niet uit de lucht.
Reacties
Geen reacties aanwezig