Duitslandweb logo Duitslandweb

Duitsers kopen 27 miljoen kerstbomen

Kort nieuws - 17 december 2018 - Auteur: Redactie Duitslandweb

In de weken voor Kerstmis worden in Duitsland ongeveer 27 miljoen kerstbomen verkocht, becijfert de organisatie van kerstboomkwekers Bundesverband der Weihnachtsbaumerzeuger. Ondanks de droge zomer zijn de bomen nauwelijks duurder dan voorgaande jaren. 

Negentig procent van de Duitse bomen komt uit eigen land. De rest wordt geïmporteerd uit Denemarken.

Noordrijn-Westfalen (vooral het Sauerland), Schleswig-Holstein en Nedersaksen zijn de belangrijkste kerstboomgebieden. De 2000 tot 4000 Duitse producenten hebben samen ongeveer 30.000 tot 50.000 hectare in gebruik voor de kweek van kerstbomen. Veruit de populairste boom is de Noordman. Inheemse sparren zijn de betere optie voor het milieu, omdat ze minder bestrijdingsmiddelen nodig hebben, maar die halen nauwelijks 7 procent marktaandeel.

Ook de biologisch gekweekte kerstboom is nog een zeldzaamheid: ongeveer 5 procent van de bomen is afkomstig van een kweker die zijn grond niet met gif onkruidvrij houdt, maar bijvoorbeeld met schapen of machinaal.

De gevolgen van de droogte van dit jaar merkt de consument pas over een jaar of acht, volgens een kweker die in een Duitse online-krant wordt geciteerd. Veel jonge aanplant heeft de droogte niet overleefd. Een boom heeft 8 tot 10 jaar nodig om tot kerstboom uit te groeien. Lees meer bij Bundesverband der Weihnachtsbaumerzeuger en bij Schutzgemeinschaft Deutscher Wald

Tags: milieu, kerst, bossen

Reacties

Geen reacties aanwezig

Maximaal 500 tekens toegestaan

Lees meer over 'Maatschappij':

Ambtenarenstatus

Ambtenarenstatus

Duitse ambtenaren hebben privileges, maar die hebben een prijs. Column van Maarten Westerveen, Nederlander in Keulen


Lees meer

Zingende oma’s in opstand tegen extreemrechts

Zingende oma’s in opstand tegen extreemrechts

Tienduizenden Duitse senioren sloten zich aan bij de Omas gegen Rechts. In Hamburg zingen ze in koor tegen de AfD


Lees meer

Aanslag Maagdenburg overschaduwt Duits kerstfeest

Aanslag Maagdenburg overschaduwt Duits kerstfeest

Na de aanslag op de kerstmarkt in Maagdenburg wordt gezocht naar fouten in het systeem.


Lees meer

Een uitgestoken hand naar rechts-extremisten

Een uitgestoken hand naar rechts-extremisten

Fabian werkt bij EXIT en helpt neonazi's die dat milieu willen verlaten. Hij treedt naar buiten ondanks bedreigingen. Serie Burgermoed #2.


Lees meer


top
Op deze site worden cookies gebruikt, wilt u hiermee akkoord gaan?
Accepteer Weiger