Duitslandweb logo Duitslandweb

Nieuwe wet moet dienst doen in Bundeswehr aantrekkelijker maken

Kort nieuws - 27 februari 2019 - Auteur: Redactie Duitslandweb

Het Duitse leger kampt met een tekort aan soldaten. Een nieuwe wet moet dienst doen in de Bundeswehr aantrekkelijker maken.

Duitsland wil het leger van 180.000 militairen nu uitbreiden naar 203.000 in 2025. Het kabinet heeft daarom ingestemd met 30 regelingen die onder meer de positie van soldaten moeten verbeteren. Zo komen er betere pensioenvoorzieningen, meer geld voor nascholingen om de overgang naar de burgermaatschappij te vergemakkelijken en extra middelen voor therapiën voor getraumatiseerde soldaten en hun familie. In totaal kosten de maatregelen de komende jaren 380 miljoen euro. Lees meer bij tagesschau.de en Spiegel Online

Reacties

Geen reacties aanwezig

Maximaal 500 tekens toegestaan

Lees meer over 'Politiek':

Duitse politici lijden onder geweld en agressie

Duitse politici lijden onder geweld en agressie

Beledigingen en geweld tegen Duitse politici nemen flink toe. Steeds vaker stoppen ze met hun werk.


Lees meer

Problemen bij de strengere Duitse grenscontroles

Problemen bij de strengere Duitse grenscontroles

Duitsland heeft strengere grenscontroles ingevoerd. Die leveren praktische en juridische problemen op.


Lees meer

Podcast Achtung: Valse start voor kanselier Merz

Podcast Achtung: Valse start voor kanselier Merz

In deze podcast: wat ging er mis bij Merz' benoeming tot kanselier? Wat staat hem te wachten? En wie zijn de opvallendste ministers?


Lees meer

Merz na twee stemrondes alsnog kanselier

Merz na twee stemrondes alsnog kanselier

Een blamage: CDU-leider Friedrich Merz had twee rondes nodig om in de Bondsdag tot kanselier te worden gekozen.


Lees meer


top
Op deze site worden cookies gebruikt, wilt u hiermee akkoord gaan?
Accepteer Weiger