Duitslandweb logo Duitslandweb

Drie jaar na nieuwjaarsnacht Keulen: nauwelijks veroordelingen

Kort nieuws - 11 maart 2019 - Auteur: Redactie Duitslandweb

De massale aanrandingen en berovingen tijdens de nieuwjaarsnacht in Keulen zorgden in 2016 voor veel ophef en onrust. Nu blijkt dat voor de seksdelicten slechts drie daders konden worden veroordeeld.

Meer dan 650 vrouwen werden slachtoffer van de berovingen en de aanrandingen in Keulen en er waren ruim 1300 aangiftes. Nu, drie jaar later, zijn voor de seksdelicten in totaal slechts drie daders veroordeeld. Twee van hen kregen een voorwaardelijke straf. Voor de berovingen zijn 32 mensen veroordeeld. Dat meldt Der Spiegel op basis van informatie van de rechtbank in Keulen.

Na de nieuwjaarsnacht heeft een onderzoekscommissie met meer dan 100 mensen en met hulp van specialisten van Scotland Yard geprobeerd de daders op te sporen. Vanaf het begin was duidelijk dat het een heel lastige klus was om daders te identificeren en bewijs tegen hen rond te krijgen. Lees meer bij Spiegel Online

Reacties

Geen reacties aanwezig

Maximaal 500 tekens toegestaan

Lees meer over 'Maatschappij':

Minister snoeit in subsidies: NGO’s slaan alarm

Minister snoeit in subsidies: NGO’s slaan alarm

Het Duitse subsidie-programma ‘Demokratie leben’ gaat volledig op de schop en dat veroorzaakt een storm van kritiek.


Lees meer

Pamflettenactie moest Duitsers na de oorlog weren

Pamflettenactie moest Duitsers na de oorlog weren

Historicus Laura Molijn schreef haar masterscriptie over de actie 'Deutsche nicht erwünscht' tegen Duitse toeristen in Nederland.


Lees meer

Rusland werft voor ‘repatriëring’ Duitse Russen

Rusland werft voor ‘repatriëring’ Duitse Russen

Duitsers met Russische wortels worden met reclame voor emigratie naar Rusland bestookt, zag journalist Ardy Beld.


Lees meer

Duitsers leren democratie ook in het museum

Duitsers leren democratie ook in het museum

Duitse musea zien een belangrijke rol voor zichzelf weggelegd als het gaat om educatie over democratie, zag redacteur Lynn Stroo.


Lees meer


top
Op deze site worden cookies gebruikt, wilt u hiermee akkoord gaan?
Accepteer Weiger