Duitslandweb
Komiek Böhmermann daagt Merkel voor de rechter
Kort nieuws - 2 april 2019 - Auteur: Redactie DuitslandwebKomiek Jan Böhmermann daagt kanselier Merkel alsnog voor de rechter. Hij wil dat ze haar kritiek op zijn gedicht over de Turkse president Erdogan uit 2016 terugneemt.
Böhmermann las in zijn tv-programma 'Neo Magazin Royale' in maart 2016 een satirisch gedicht over Erdogan voor. Dat leidde tot een internationale affaire toen de Turkse president hem daarvoor aanklaagde. Böhmermann moest zelfs tijdelijk onderduiken. Uiteindelijk zijn delen van zijn 'smaadgedicht' door de Duitse rechter verboden.
Merkel had het programma vrijwel direct nadat het was uitgezonden in een telefoongesprek met de toenmalige Turkse premier Davutoglu "bewust kwetsend" genoemd. Zij gaf kort daarna zelf toe dat ze dat niet had moeten zeggen. Böhmermanns advocaat Christian Schertz liet in 2017 weten dat hij Merkels opmerking beschouwt als een "juridisch oordeel van het werk van mijn cliënt, dat gelijkgesteld kan worden met een voorveroordeling". Dat is volgens hem in strijd met de wet. De zaak komt op 16 april voor bij de bestuursrechtbank in Berlijn. Lees meer bij tagesspiegel.de
Zie ook op Duitslandweb:
Chronologie affaire Böhmermann
Lees meer over 'Maatschappij':
Minister snoeit in subsidies: NGO’s slaan alarm
Het Duitse subsidie-programma ‘Demokratie leben’ gaat volledig op de schop en dat veroorzaakt een storm van kritiek.
Pamflettenactie moest Duitsers na de oorlog weren
Historicus Laura Molijn schreef haar masterscriptie over de actie 'Deutsche nicht erwünscht' tegen Duitse toeristen in Nederland.
Rusland werft voor ‘repatriëring’ Duitse Russen
Duitsers met Russische wortels worden met reclame voor emigratie naar Rusland bestookt, zag journalist Ardy Beld.
Duitsers leren democratie ook in het museum
Duitse musea zien een belangrijke rol voor zichzelf weggelegd als het gaat om educatie over democratie, zag redacteur Lynn Stroo.

Reacties
Geen reacties aanwezig