Duitslandweb logo Duitslandweb

Minister Giffey beschuldigd van plagiaat in proefschrift

Kort nieuws - 3 april 2019 - Auteur: Redactie Duitslandweb

De Freie Universität in Berlijn onderzoekt het proefschrift van minister Franziska Giffey (SPD) van Gezinszaken na verwijten van plagiaat.

In bijna een kwart van haar proefschrift zou Giffey plagiaat hebben gepleegd. Dat meldt website VroniPlag Wiki, die dissertaties op plagiaat onderzoekt. Op Giffeys eigen verzoek controleert de FU Berlin het proefschrift, waarop ze in 2010 als politicologe promoveerde. Het is niet bekend wanneer de FU met een oordeel komt.

Het plagiaat zou minder erg zijn dan dat van minister van Defensie Zu Guttenberg, die er in 2011 om moest aftreden. Maar wel erger dan dat van minister van Onderwijs Schavan, die in 2013 haar functie moest neerleggen. Dat zegt geëmeriteerd professor Peter Grottian van de FU Berlin in de Süddeutsche Zeitung. Volgens hem moet Giffey haar titel opgeven en aftreden als minister.

Giffey (40) werd vorig jaar tot verrassing van velen minister van Gezinszaken in Merkel IV. De van oorsprong Oost-Duitse had naam gemaakt als bestuurder van de Berlijnse probleemwijk Neukölln. Ze geldt als belofte voor de SPD en wordt onder meer genoemd als kandidaat voor het burgemeesterschap van Berlijn. Lees meer bij tagesspiegel.de en Süddeutsche.de

Reacties

Geen reacties aanwezig

Maximaal 500 tekens toegestaan

Lees meer over 'Politiek':

Groenen winnen in Baden-Württemberg

Groenen winnen in Baden-Württemberg

De uitslag in de deelstaat wordt ook gezien als een graadmeter voor de populariteit van de regering van kanselier Merz.


Lees meer

Rechter: Dienst mag AfD niet extreemrechts noemen

Rechter: Dienst mag AfD niet extreemrechts noemen

De rechtbank acht niet bewezen dat de AfD in zijn geheel rechtsextreem is. Wat betekent die uitspraak?


Lees meer

Bevlogen politicus Rita Süssmuth overleden

Bevlogen politicus Rita Süssmuth overleden

Süssmuth zette zich onvermoeibaar in voor vrouwenrechten. Ze heeft ook veel betekend voor de Nederlandse-Duitse relaties.


Lees meer

Duitsland in 2026

Duitsland in 2026

Deelstaatverkiezingen, een staatsbezoek en 'Babylon Berlin': een vooruitblik op politiek, cultuur en belangrijke data in Duitsland.


Lees meer


top
Op deze site worden cookies gebruikt, wilt u hiermee akkoord gaan?
Accepteer Weiger