Duitslandweb logo Duitslandweb

Duitsland overlegt met buurlanden over einde aan kolenstroom

Kort nieuws - 8 april 2019 - Auteur: Redactie Duitslandweb

De Duitse minister van Economische Zaken Peter Altmaier heeft de buurlanden, waaronder Nederland, maandag ontvangen om de Duitse plannen om de bruinkoolmijnen te sluiten en de kolencentrales stil te leggen, te bespreken.  

Duitsland wil dat over twintig jaar de Duitse bruinkoolmijnen dicht zijn en geen energie meer wordt opgewekt uit steenkool. Een commissie heeft een advies voor deze Kohleausstieg opgesteld, en dat heeft Altmaier vandaag toegelicht aan de 'stroombuurlanden'.

Vrijdag werd bekend dat de bondsregering tot 2038 40 miljard euro beschikbaar stelt voor de deelstaten die de dupe worden van de Kohleausstieg. Een dag eerder waren de regering en de deelstaten het al eens geworden over een Sofortprogramm van 260 miljoen euro waarmee in deze regio's wordt geïnvesteerd. De regering reserveert 240 miljoen, 20 miljoen komt van de deelstaten zelf. Van dit geld wordt bijvoorbeeld de infrastructuur verbeterd of breedbandinternet aangelegd. Lees meer bij Zeit Online

Lees ook op Duitslandweb: Dit zijn de plannen voor de Duitse kolenindustrie

Lees het persbericht over het overleg waarvoor Nederland was uitgenodigd.

Reacties

Geen reacties aanwezig

Maximaal 500 tekens toegestaan

Lees meer:

Duitsland wordt traag en oud

Duitsland wordt traag en oud

Duitsland vergrijst sneller dan veel andere Europese landen. De economische gevolgen daarvan zijn ingrijpend, aldus econoom Brzeski.


Lees meer

E-auto centraal op autobeurs IAA

E-auto centraal op autobeurs IAA

De autoshow IAA in München geeft een hoofdrol aan de e-auto, maar de modellen waarvan de Duitse merken het moeten hebben, hebben nog steeds een verbrandingsmotor.


Lees meer

Duitsland als vluchtheuvel

Duitsland als vluchtheuvel

Wat als Nederlanders op de vlucht voor het water massaal aankloppen in Duitsland? Cabaretier Patrick Nederkoorn maakte er een (Duitse) voorstelling over.


Lees meer

Staken voor meer schulden

Staken voor meer schulden

De grote vervoersstaking onderging Duitsland vorige week gelaten. De vraag is of dat zo blijft als de looneisen economische gevolgen krijgen, schrijft econoom Brzeski.


Lees meer


top
Op deze site worden cookies gebruikt, wilt u hiermee akkoord gaan?
Accepteer Weiger