
EU: Digitale toegang overheid in Duitsland moet beter
Kort nieuws - 12 juni 2019 - Auteur: Redactie DuitslandwebDe Duitse regering moet de online-communicatie tussen overheidsinstanties en burgers flink verbeteren. Dat stelt de Europese Commissie in een aanbevelingsrapport.
Minder dan de helft van de Duitse internetgebruikers (43 procent) maakt gebruik van de digitale diensten van overheidsinstanties. Het gemiddelde in de EU ligt veel hoger, op 64 procent. Daarmee staat Duitsland op plaats 26 van de 28 lidstaten. Het land loopt op dit punt al langer achter. In 2017 nam de regering daarom het Onlinezugangsgesetz aan, een wet die het voor burgers en bedrijven makkelijker moet maken hun administratieve zaken online te regelen.
Duitsland presteert volgens het EU-rapport niet op alle internet-terreinen slecht. Duitsers maken in vergelijking met andere EU-landen veel gebruik van internet. Slechts 5 procent is nog nooit online actief geweest. Lees meer bij Tagesspiegel
Lees meer over 'Maatschappij':

Hoe de laatste DDR-regering zichzelf ophief
Oud-regeringswoordvoerder Matthias Gehler over de zomer van 1990, toen de BRD en de DDR de eenwording voorbereidden.

'Duitse media dragen bij aan moslimhaat'
Moslims in Duitsland worden in veel situaties gediscrimineerd. Media spelen daarin ook een rol.

Duitse legerbases door spionage-drones bezocht
Boven Duitse strategische doelen worden veelvuldig drones gezien. Alles wijst op Russische spionage.

Benoeming rechters voor Duits Hof gesaboteerd
Frauke Brosius-Gersdorf kon niet worden benoemd aan het grondwettelijk hof. Waar kwam de ophef rond haar kandidatuur vandaan?
Reacties
Geen reacties aanwezig