Duitslandweb
Keulen roept noodtoestand voor het klimaat uit
Kort nieuws - 10 juli 2019 - Auteur: Redactie DuitslandwebKeulen heeft als eerste Duitse miljoenenstad dinsdag de noodtoestand voor het klimaat uitgeroepen. Van alle beslissingen die de stad neemt, moet voortaan worden onderzocht welke effecten ze op het klimaat hebben.
De stad verplicht zichzelf ook om jaarlijks over de gevolgen van de uitstoot van broeikasgassen te berichten en te informeren over maatregelen die deze uitstoot moeten tegengaan.
Keulen volgt hiermee het voorbeeld van wereldsteden als Vancoucer, Oakland, Londen en Basel. Ook Parijs kondigde dinsdag de noodtoestand voor het klimaat af. Het is een van de eisen van de Fridays for Future-beweging.
In Duitsland hebben de afgelopen weken meer dan 45 steden en gemeenten de noodtoestand voor het klimaat uitgeroepen. De eerste was Konstanz, in mei. Daarna volgden onder meer Düsseldorf, Münster, Aken, Bonn, Kiel en Saarbrücken. Lees meer bij dw.de en FAZ.net
Lees meer over 'Maatschappij':
De corona-pandemie als 'Zeitenwende'
In de serie '30 jaar Duitsland door Nederlandse ogen' vertelt oud-correspondent Kim Deen over hoe corona Duitsland polariseerde.
Solliciteren bij de Bundeswehr
Ardy Beld is tolk en vertaler Russisch en meldde zich bij de Bundeswehr. Zijn sollicitatie blijkt vooral een oefening in geduld.
Minister snoeit in subsidies: NGO’s slaan alarm
Het Duitse subsidie-programma ‘Demokratie leben’ gaat volledig op de schop en dat veroorzaakt een storm van kritiek.
Pamflettenactie moest Duitsers na de oorlog weren
Historicus Laura Molijn schreef haar masterscriptie over de actie 'Deutsche nicht erwünscht' tegen Duitse toeristen in Nederland.

Reacties
Geen reacties aanwezig