
Berlijn roept als eerste deelstaat noodtoestand voor klimaat uit
Kort nieuws - 11 december 2019 - Auteur: Redactie DuitslandwebBerlijn heeft als eerste Duitse deelstaat de noodtoestand voor het klimaat uitgeroepen. De senaat - de deelstaatregering - werd het er dinsdag over eens dat er meer gedaan moet worden om het klimaat te beschermen. Alle besluiten van de senaat moeten voortaan worden getoetst op de uitwerking op de klimaatbescherming.
Het huidige doel is om de uitstoot van CO2 voor 2050 met 85 procent te reduceren ten opzichte van 1990. Burgemeester van Berlijn Michael Müller (SPD) zei dinsdag dat de stad de uitstoot nog verder wil terugdringen. Ook moeten de reeds genomen milieumaatregelen sneller worden doorgevoerd, zei hij. Concretere plannen volgen begin 2020.
Berlijn volgt met de Klimanotstand het voorbeeld van ruim 50 Duitse steden die zichzelf strengere milieumaatregelen hebben opgelegd. Lees meer bij Berliner Morgenpost en rbb24
Lees meer over 'Maatschappij':

Hoe de laatste DDR-regering zichzelf ophief
Oud-regeringswoordvoerder Matthias Gehler over de zomer van 1990, toen de BRD en de DDR de eenwording voorbereidden.

'Duitse media dragen bij aan moslimhaat'
Moslims in Duitsland worden in veel situaties gediscrimineerd. Media spelen daarin ook een rol.

Duitse legerbases door spionage-drones bezocht
Boven Duitse strategische doelen worden veelvuldig drones gezien. Alles wijst op Russische spionage.

Benoeming rechters voor Duits Hof gesaboteerd
Frauke Brosius-Gersdorf kon niet worden benoemd aan het grondwettelijk hof. Waar kwam de ophef rond haar kandidatuur vandaan?
Reacties
Geen reacties aanwezig