Duitslandweb logo Duitslandweb

'Duitse regering zwakt klimaatdoelen af'

Kort nieuws - 7 oktober 2019 - Auteur: Redactie Duitslandweb

De Duitse regering wil de klimaatdoelen afzwakken die vorige maand zijn gepresenteerd. Dat meldt Der Spiegel. Kanselarijminister Braun verdedigde de plannen vanmorgen.

De bondsregering stelt voor 2040 geen landelijk doel meer voor de CO2-reductie. Dat blijkt volgens Der Spiegel uit een aangepast klimaatplan waarover het weekblad beschikt en dat afwijkt van het plan dat in september werd gepresenteerd. Ook zou het kabinet het doel dat Duitsland in 2050 CO2-neutraal is nu niet meer als bindend hebben geformuleerd en de controlemechanismes hebben afgezwakt. Er zou alleen nog zijn vastgelegd dat de uitstoot van broeikasgassen in 2030 met 55 procent moet zijn afgenomen ten opzichte van 1990. 

Volgens minister Helge Braun (SPD) van Merkels kanselarij is er geen sprake van een "afzwakking op wezenlijke punten". Dat zei hij vanmorgen op tv in het Morgenmagazin van ARD en ZDF. CDU-fractievoorzitter Brinkhaus liet vanmorgen aan regionale omroep SWR weten dat het doel in 2050 CO2-neutraal te zijn, blijft staan.

Het afzwakken van het klimaatplan is volgens Spiegel Online op initiatief van de CDU gebeurd. De plannen moeten woensdag door de regering worden goedgekeurd. De bedoeling is dat de Bondsdag en de Bondsraad ermee instemmen voor het SPD-partijcongres op 6 december. Op dat congres gaat het ook om de voortzetting van de grote coalitie van CDU/CSU en SPD. Lees meer bij Spiegel Online en tagesschau.de

Reacties

Geen reacties aanwezig

Maximaal 500 tekens toegestaan

Lees meer:

Kan Merz, het Stehaufmännchen, ook vooruit?

Kan Merz, het Stehaufmännchen, ook vooruit?

Het vertrek van fractievoorzitter Spahn biedt Merz de kans op een reset, aldus econoom Brzeski. Maar doet hij er ook iets mee?


Lees meer

Gesomber in Duitsland anno nu

Gesomber in Duitsland anno nu

In de serie '30 jaar Duitsland door Nederlandse ogen' schrijft NOS-correspondent Chiem Balduk over de huidige malaise.


Lees meer

Merkels moeilijke beginjaren

Merkels moeilijke beginjaren

In onze serie '30 jaar Duitsland door Nederlandse ogen' vertelt correspondent Rob Savelberg over Merkels eerste jaren als kanselier.


Lees meer

Lübcke-monument houdt de CDU een spiegel voor

Lübcke-monument houdt de CDU een spiegel voor

Een kunstenaarscollectief zette een standbeeld van de vermoorde politicus Lübcke voor het CDU-kantoor in Berlijn. De partij spreekt er schande van.


Lees meer


top
Op deze site worden cookies gebruikt, wilt u hiermee akkoord gaan?
Accepteer Weiger