Duitslandweb logo Duitslandweb

Bondsregering stemt in met klimaatmaatregelen

Kort nieuws - 9 oktober 2019 - Auteur: Redactie Duitslandweb

De Duitse regering heeft ingestemd met de klimaatregelen die vorige maand zijn gepresenteerd. Met het Klimapaket moet Duitsland de klimaatdoelen halen die het voor 2030 heeft gesteld.

Duitsland wil dat de uitstoot van broeikasgassen in 2030 met 55 procent is afgenomen ten opzichte van 1990. Ook moet het land in 2050 CO2-neutraal zijn. In het Klimaschutzprogramm is verder vastgelegd hoe die doelen moeten worden bereikt en hoe dat wordt gecontroleerd. Zo zijn de verschillende ministers er verantwoordelijk voor dat de doelen op hun terrein worden gehaald.

De nieuwe klimaatwet was tot op het laatste moment omstreden. Vorige week meldden Duitse media dat het oorspronkelijke plan van september was afgezwakt. Zo heeft de regering voor 2040 geen landelijk doel meer voor de CO2-reductie vastgesteld. Ook moet nog een groot aantal details worden uitgewerkt en is van veel maatregelen nog niet duidelijk wat ze de consumenten gaan kosten. 

De maatregelen waarmee de regering nu akkoord is gegaan, moeten nog door de Bondsdag en de Bondsraad worden goedgekeurd. Het kabinet wil dat de wet in 2020 ingaat. Lees meer bij tagesschau.de

Reacties

Geen reacties aanwezig

Maximaal 500 tekens toegestaan

Lees meer:

CDU/CSU en SPD kondigen betere samenwerking aan

CDU/CSU en SPD kondigen betere samenwerking aan

Na "de zomerdepressie" komt nu de "nieuwe herfstkracht", beloven regeringspartijen CDU/CSU en SPD.


Lees meer

Conservatieve CDU/CSU wakkert cultuurstrijd aan

Conservatieve CDU/CSU wakkert cultuurstrijd aan

De CDU/CSU voert onder kanselier Merz een duidelijk conservatievere koers. Dat zorgt voor stevige discussies.


Lees meer

100 dagen Merz: ‘Er valt nog veel te leren’

100 dagen Merz: ‘Er valt nog veel te leren’

Merz' regering scoort slecht in de peilingen. Toch is politicoloog Korte optimistisch. “Er is geld. Daarmee kun je veel doen.”


Lees meer

CDU overweegt inzet omstreden Palantir-software

CDU overweegt inzet omstreden Palantir-software

Minister Dobrindt (CSU) onderzoekt of Duitsland gebruik kan maken van surveillancesoftware van het omstreden Amerikaanse bedrijf Palantir.


Lees meer


top
Op deze site worden cookies gebruikt, wilt u hiermee akkoord gaan?
Accepteer Weiger