
Vaccinatiegraad polio in Duitsland te laag
Kort nieuws - 24 oktober 2019 - Auteur: Redactie DuitslandwebEr worden in Duitsland minder kinderen tegen polio ingeënt dan de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) adviseert. Dat blijkt uit cijfers van het Robert Koch-Institut, het Duitse onderzoeksinstituut dat verantwoordelijk is voor ziektebestrijding en preventie.
Volgens de meest recente cijfers (over 2017) blijkt dat 92,9 procent van de kinderen is ingeënt tegen polio. Voor deze ziekte moet de vaccinatiegraad tenminste op 95 procent liggen, adviseert de WHO. Volgens de onderzoekers daalt het aantal polio-inentingen al drie jaar licht.
Polio komt nauwelijks meer voor in Europa en mede daardoor is de ziekte volgens de experts van het Robert Koch-Institut een beetje in de vergetelheid geraakt. Maar door bijvoorbeeld migratie kan het virus wel worden overgebracht. De polio-inenting maakt in Duitsland deel uit van een combinatievaccin voor zuigelingen. Voor volledige bescherming moeten er vier doses gegeven worden binnen de eerste twee levensjaren. In de leeftijd van 9 tot 17 jaar moet de polio-inenting worden herhaald. Lees meer bij Tagesschau
Lees meer over 'Maatschappij':

'Duitse media dragen bij aan moslimhaat'
Moslims in Duitsland worden in veel situaties gediscrimineerd. Media spelen daarin ook een rol.

Duitse legerbases door spionage-drones bezocht
Boven Duitse strategische doelen worden veelvuldig drones gezien. Alles wijst op Russische spionage.

Benoeming rechters voor Duits Hof gesaboteerd
Frauke Brosius-Gersdorf kon niet worden benoemd aan het grondwettelijk hof. Waar kwam de ophef rond haar kandidatuur vandaan?

Discriminatie Sinti en Roma neemt toe in Duitsland
Discriminatie en geweld jegens Sinti en Roma is in Duitsland flink toegenomen.
Reacties
Geen reacties aanwezig