Duitslandweb
Minister Kramp-Karrenbauer wil nationale veiligheidsraad
Kort nieuws - 8 november 2019 - Auteur: Redactie DuitslandwebMinister van Defensie Annegret Kramp-Karrenbauer heeft in een toespraak gezegd dat ze een nationale veiligheidsraad zou willen instellen.
Die moet diplomatieke-, militaire-, economische- en veiligheidsinstrumenten coördineren. Ook wil ze dat het Duitse leger een actievere rol krijgt op het wereldtoneel. Duitsland moet zich niet te klein maken, zei de minister. Regeringspartner SPD voelt niet voor een veiligheidsraad. Ook heeft het leger al de handen vol aan de huidige missies, en komt het materieel en manschappen te kort. Daarop moet de minister zich concentreren, vindt de SPD. Lees meer bij Tagesschau
Lees meer over 'Politiek':
Gesomber in Duitsland anno nu
In de serie '30 jaar Duitsland door Nederlandse ogen' schrijft NOS-correspondent Chiem Balduk over de huidige malaise.
Merkels moeilijke beginjaren
In onze serie '30 jaar Duitsland door Nederlandse ogen' vertelt correspondent Rob Savelberg over Merkels eerste jaren als kanselier.
Lübcke-monument houdt de CDU een spiegel voor
Een kunstenaarscollectief zette een standbeeld van de vermoorde politicus Lübcke voor het CDU-kantoor in Berlijn. De partij spreekt er schande van.
Met Schröder was het zelden saai
Oud-correspondent Margriet Brandsma kijkt in onze serie '30 jaar Duitsland door Nederlandse ogen' terug op het tijdperk-Schröder.

Reacties
Geen reacties aanwezig