Duitslandweb logo Duitslandweb

Minister Kramp-Karrenbauer wil nationale veiligheidsraad

Kort nieuws - 8 november 2019 - Auteur: Redactie Duitslandweb

Minister van Defensie Annegret Kramp-Karrenbauer heeft in een toespraak gezegd dat ze een nationale veiligheidsraad zou willen instellen. 

Die moet diplomatieke-, militaire-, economische- en veiligheidsinstrumenten coördineren. Ook wil ze dat het Duitse leger een actievere rol krijgt op het wereldtoneel. Duitsland moet zich niet te klein maken, zei de minister. Regeringspartner SPD voelt niet voor een veiligheidsraad. Ook heeft het leger al de handen vol aan de huidige missies, en komt het materieel en manschappen te kort. Daarop moet de minister zich concentreren, vindt de SPD. Lees meer bij Tagesschau 

Reacties

Geen reacties aanwezig

Maximaal 500 tekens toegestaan

Lees meer over 'Politiek':

Podcast Achtung: Valse start voor kanselier Merz

Podcast Achtung: Valse start voor kanselier Merz

In deze podcast: wat ging er mis bij Merz' benoeming tot kanselier? Wat staat hem te wachten? En wie zijn de opvallendste ministers?


Lees meer

Merz na twee stemrondes alsnog kanselier

Merz na twee stemrondes alsnog kanselier

Een blamage: CDU-leider Friedrich Merz had twee rondes nodig om in de Bondsdag tot kanselier te worden gekozen.


Lees meer

Veiligheidsdienst: AfD bewezen extreemrechts

Veiligheidsdienst: AfD bewezen extreemrechts

De Duitse veiligheidsdienst Verfassungsschutz bestempelt de AfD als bewezen extreemrechts.


Lees meer

Bondsdag stemt in met aanpassing grondwet

Bondsdag stemt in met aanpassing grondwet

De nieuwe regering kan waarschijnlijk flink investeren in defensie en infrastructuur.


Lees meer


top
Op deze site worden cookies gebruikt, wilt u hiermee akkoord gaan?
Accepteer Weiger