Duitslandweb logo Duitslandweb

Minister Kramp-Karrenbauer wil nationale veiligheidsraad

Kort nieuws - 8 november 2019 - Auteur: Redactie Duitslandweb

Minister van Defensie Annegret Kramp-Karrenbauer heeft in een toespraak gezegd dat ze een nationale veiligheidsraad zou willen instellen. 

Die moet diplomatieke-, militaire-, economische- en veiligheidsinstrumenten coördineren. Ook wil ze dat het Duitse leger een actievere rol krijgt op het wereldtoneel. Duitsland moet zich niet te klein maken, zei de minister. Regeringspartner SPD voelt niet voor een veiligheidsraad. Ook heeft het leger al de handen vol aan de huidige missies, en komt het materieel en manschappen te kort. Daarop moet de minister zich concentreren, vindt de SPD. Lees meer bij Tagesschau 

Reacties

Geen reacties aanwezig

Maximaal 500 tekens toegestaan

Lees meer over 'Politiek':

Bondsdag stemt in met aanpassing grondwet

Bondsdag stemt in met aanpassing grondwet

De nieuwe regering kan waarschijnlijk flink investeren in defensie en infrastructuur.


Lees meer

CDU/CSU en SPD eens over miljardenkredieten

CDU/CSU en SPD eens over miljardenkredieten

CDU en SPD willen miljarden investeren in defensie en infrastructuur. Sneuvelt nu toch de schuldenrem?


Lees meer

Die Linke vecht voor laatste kans

Die Linke vecht voor laatste kans

Drie oude boegbeelden van Die Linke vechten voor het voortsbestaan van de partij. De socialisten staan er voor de verkiezingen in februari slecht voor.


Lees meer

Podcast Achtung: Regeringscrisis

Podcast Achtung: Regeringscrisis

Na de breuk van het kabinet-Scholz maken de Duitse partijen zich op voor de verkiezingsstrijd. De redactie blikt daar in deze podcast op vooruit.


Lees meer


top
Op deze site worden cookies gebruikt, wilt u hiermee akkoord gaan?
Accepteer Weiger