Duitslandweb logo Duitslandweb

Museum Grünes Gewölbe voorlopig dicht na inbraak

Kort nieuws - 26 november 2019 - Auteur: Redactie Duitslandweb

Het historische museum Grünes Gewölbe in het stadsslot van Dresden blijft na de inbraak van maandag voorlopig gesloten voor publiek. 

Directeur Dirk Syndram houdt er rekening mee dat het museum voor langere tijd dicht blijft, zei hij tegen de regionale omroep MDR Sachsen. Tenminste twee daders drongen maandagochtend het museum binnen. Op bewakingsbeelden die de politie heeft vrijgegeven is te zien hoe de dieven met een bijl de vitrines inslaan. Vervolgens maakten ze kostbare 18e eeuwse sieraden buit. Het is nog onbekend wie de daders zijn.

In de vitrines lagen zo'n 100 objecten. Hoeveel stuks precies zijn gestolen, kan het museum pas vaststellen als het dna-onderzoek is afgerond. Wel heeft de politie de eerste foto's van de gestolen kostbaarheden vrijgegeven. Lees meer bij Welt en MDR Sachsen

Reacties

Geen reacties aanwezig

Maximaal 500 tekens toegestaan

Lees meer over 'Maatschappij':

Rel om concerten pro-Palestijnse Macklemore

Rel om concerten pro-Palestijnse Macklemore

Rapper Macklemore treedt in juli op tijdens het Duitse festival Deichbrand. Maar hij ligt onder vuur om zijn pro-Palestijnse teksten.


Lees meer

Spanning rond Duitse herdenking WO II op 8 mei

Spanning rond Duitse herdenking WO II op 8 mei

Duitsland staat op 8 mei stil bij het einde van de Tweede Wereldoorlog. Maar deze 'Tag der Befreiung' is een beladen dag.


Lees meer

Berlijn opent opvanghuis voor arbeidsmigranten

Berlijn opent opvanghuis voor arbeidsmigranten

De onderkomens van arbeidsmigranten in Berlijn zijn soms zo erbarmelijk dat de politie ze er direct weghaalt.


Lees meer

Aantal Duitse kerkgangers blijft dalen

Aantal Duitse kerkgangers blijft dalen

Katholieken vormen de grootste religieuze gemeenschap in Duitsland. Maar steeds meer mensen verlaten de kerk.


Lees meer


top
Op deze site worden cookies gebruikt, wilt u hiermee akkoord gaan?
Accepteer Weiger