Duitslandweb logo Duitslandweb

'Verkeersminister Scheuer hindert parlementair onderzoek'

Kort nieuws - 19 december 2019 - Auteur: Redactie Duitslandweb

De Duitse minister van Verkeer Andreas Scheuer (CSU) heeft documenten over de gestrande PKW-Maut, de tol op Duitse snelwegen, als 'vertrouwelijk' laten bestempelen. De actie kan het parlementaire onderzoek naar tolplannen belemmeren, schrijft Spiegel Online. 

Medewerkers van het ministerie van Verkeer hebben maandag documenten over de PKW-Maut teruggehaald uit de Bondsdag. De dossiers waren afgelopen zomer persoonlijk door Scheuer naar de verkeerscommissie van het parlement gebracht om te laten zien dat hij niets te verbergen had. Vorige week is een parlementair onderzoek naar het tol-debacle begonnen. De documenten dienen daarin als bewijsmateriaal. Het ministerie van Verkeer heeft de documenten nu als vertrouwelijk geclassificeerd, waardoor de informatie alleen nog toegankelijk is voor parlementsleden, schrijft Spiegel Online. Ze zouden niet meer in openbare zittingen kunnen worden behandeld. 

Spiegel Online, die een lijst van de geheime documenten in handen kreeg, schrijft dat het werk van de onderzoekscommissie nu wordt belemmerd en vertraagd, terwijl Scheuer had beloofd volledige transparantie te geven. Het ministerie van Verkeer wijst die beschuldiging van de hand en geeft als verklaring dat de vertrouwelijkheid van documenten was gewijzigd. Lees meer bij Spiegel Online en Tagesspiegel

Reacties

Geen reacties aanwezig

Maximaal 500 tekens toegestaan

Lees meer over 'Politiek':

Rijnland-Palts: CDU grootste partij, flinke winst AfD

Rijnland-Palts: CDU grootste partij, flinke winst AfD

De uitslag in Rijnland-Palts kan ook consequenties hebben voor de bondsregering in Berlijn.


Lees meer

Groenen winnen in Baden-Württemberg

Groenen winnen in Baden-Württemberg

De uitslag in de deelstaat wordt ook gezien als een graadmeter voor de populariteit van de regering van kanselier Merz.


Lees meer

Rechter: Dienst mag AfD niet extreemrechts noemen

Rechter: Dienst mag AfD niet extreemrechts noemen

De rechtbank acht niet bewezen dat de AfD in zijn geheel rechtsextreem is. Wat betekent die uitspraak?


Lees meer

Bevlogen politicus Rita Süssmuth overleden

Bevlogen politicus Rita Süssmuth overleden

Süssmuth zette zich onvermoeibaar in voor vrouwenrechten. Ze heeft ook veel betekend voor de Nederlandse-Duitse relaties.


Lees meer


top
Op deze site worden cookies gebruikt, wilt u hiermee akkoord gaan?
Accepteer Weiger