Duitslandweb logo Duitslandweb

Prominent SPD'er Gabriel gaat naar Deutsche Bank

Kort nieuws - 27 januari 2020 - Auteur: Redactie Duitslandweb

Het nieuws dat oud-partijleider van de SPD en vice-kanselier Sigmar Gabriel (60) wil toetreden tot de raad van Toezicht van de Deutsche Bank heeft veel stof doen opwaaien in Duitsland dit weekeinde.

Geen wonder dat het zo slecht gaat met de sociaal-democratische SPD, reageerde Bernd Riexinger, voorzitter van Die Linke. En ook een Bondsdaglid van De Groenen noemt de nieuwe functie het verkeerde signaal op het verkeerde moment. Deutsche Bank is in talrijke schandalen en rechtszaken verwikkeld. 

Gabriel verdedigt zijn stap en vraagt zich af wat hij dan nog wel zou kunnen doen. "Ik hoor geen wachtgeld te incasseren, geen lobbyist te worden en het is ook niet goed als ik het bedrijfsleven in ga. Wat dan wel?", citeert Tagesschau de partij-prominent. Gabriels aanstelling is nog niet helemaal rond: de aandeelhouders moeten zich er in mei nog over uitspreken. Lees meer bij Tagesschau

Reacties

Geen reacties aanwezig

Maximaal 500 tekens toegestaan

Lees meer over 'Politiek':

Merkels moeilijke beginjaren

Merkels moeilijke beginjaren

In onze serie '30 jaar Duitsland door Nederlandse ogen' vertelt correspondent Rob Savelberg over Merkels eerste jaren als kanselier.


Lees meer

Lübcke-monument houdt de CDU een spiegel voor

Lübcke-monument houdt de CDU een spiegel voor

Een kunstenaarscollectief zette een standbeeld van de vermoorde politicus Lübcke voor het CDU-kantoor in Berlijn. De partij spreekt er schande van.


Lees meer

Met Schröder was het zelden saai

Met Schröder was het zelden saai

Oud-correspondent Margriet Brandsma kijkt in onze serie '30 jaar Duitsland door Nederlandse ogen' terug op het tijdperk-Schröder.


Lees meer

Radicale AfD in Saksen-Anhalt koerst op winst af

Radicale AfD in Saksen-Anhalt koerst op winst af

De AfD in Saksen-Anhalt zou na de verkiezingen in september kunnen gaan regeren. Dat maakt veel mensen nerveus.


Lees meer


top
Op deze site worden cookies gebruikt, wilt u hiermee akkoord gaan?
Accepteer Weiger