
Bondsdag wil geen vluchtelingen uit Griekenland opnemen
Kort nieuws - 5 maart 2020 - Auteur: Redactie DuitslandwebDe Bondsdag heeft een voorstel van De Groenen afgewezen om 5000 vluchtelingen over te nemen van Griekenland en in Duitsland op te vangen. Het zou gaan om kwetsbare groepen zoals alleenreizende minderjarigen en vrouwen, zwangeren en zwaar getraumatiseerden.
Bij de hoofdelijke stemming in de Bondsdag stemden regeringspartijen CDU en SPD tegen, maar veel parlementariërs gaven wel aan dat ze op zich voor opname van een contingent vluchtelingen zijn, maar alleen in Europees verband, dus als andere Europese landen ook meedoen. Ook de verantwoordelijk minister Seehofer is open voor opname, mits andere landen meedoen.
Bündnis 90/Die Grünen pleit voor het overbrengen van 5000 vluchtelingen naar Duitsland om humanitaire redenen en om de Griekse eilanden te ontlasten. Ze zouden dan in Duitsland de asielprocedure kunnen doorlopen.
Verschillende Duitse steden, zoals Hamburg en Berlijn, hebben laten weten bereid te zijn een deel van deze groep vluchtelingen op te vangen. Ook in Nederland roepen hulporganisaties steden op om te laten weten dat ze bereid zijn een beperkt aantal vluchtelingen uit Griekenland op te vangen. Lees meer bij Spiegel Online en bij NOS
Lees meer:

Merz levert, maar niet voor iedereen
Merz' begrotingsplannen zijn 'de eerste regendruppel op droge grond' voor de Duitse economie, schrijft columnist en econoom Brzeski.

Podcast Achtung: Duits Israëlbeleid ter discussie
In deze podcast bespreken we twee onderwerpen: het Duitse Israëlbeleid en boulevardblad Bild.

Duitse politici lijden onder geweld en agressie
Beledigingen en geweld tegen Duitse politici nemen flink toe. Steeds vaker stoppen ze met hun werk.

Problemen bij de strengere Duitse grenscontroles
Duitsland heeft strengere grenscontroles ingevoerd. Die leveren praktische en juridische problemen op.
Reacties
Geen reacties aanwezig