Duitslandweb
Duitsland schrapt voorzieningen voor Dublin-claimanten
Kort nieuws - 18 oktober 2024 - Auteur: Redactie DuitslandwebDe Duitse Bondsdag en de Bondsraad hebben vrijdag ingestemd met strengere regels voor bepaalde groepen asielzoekers. Asielzoekers die aan een ander EU-land kunnen worden overgedragen omdat ze daar voor het eerst zijn geregistreerd, krijgen straks in Duitsland geen voorzieningen en uitkeringen meer.
De maatregel is onderdeel van een 'veiligheidspakket': een aantal maatregelen waarmee de regering reageert op recente geweldsincidenten waarbij asielzoekers betrokken waren. Onderdeel van het pakket is een verscherping van de wapenwetgeving. Bij evenementen en in het openbaar vervoer kan voortaan een wapenverbodszone worden ingesteld.
Delen van dit pakket kregen geen goedkeuring van de Bondsraad, de vertegenwoordiging van de deelstaten. De Bondsraad stemde tegen extra bevoegdheden voor opsporingsdiensten. De CDU vond dat de maatregelen te weinig voorstelden en stemde daarom tegen. Lees meer bij Tagesschau
Lees meer over 'Politiek':
Rechter: Dienst mag AfD niet extreemrechts noemen
De rechtbank acht niet bewezen dat de AfD in zijn geheel rechtsextreem is. Wat betekent die uitspraak?
Bevlogen politicus Rita Süssmuth overleden
Süssmuth zette zich onvermoeibaar in voor vrouwenrechten. Ze heeft ook veel betekend voor de Nederlandse-Duitse relaties.
Duitsland in 2026
Deelstaatverkiezingen, een staatsbezoek en 'Babylon Berlin': een vooruitblik op politiek, cultuur en belangrijke data in Duitsland.
Gastropopulismus: 'Wij zijn geen broccolirepubliek!'
De Beierse premier Söder laat zich graag zien met foto's van vlees. Een typisch voorbeeld van wat Duitsers 'Gastropopulismus' noemen.

Reacties
Geen reacties aanwezig