
Duitsland steekt zich ook in 2021 diep in de schulden
Kort nieuws - 23 september 2020 - Auteur: Redactie DuitslandwebNa jaren van begrotingsevenwicht - de 'schwarze Null' was heilig - steekt Duitsland zich door de coronacrisis enorm in de schulden. Minister van Financien Olaf Scholz heeft in zijn begroting voor 2021 een tekort van 96,2 miljard euro. Dat is lang niet zoveel als de 217,8 miljard nieuwe schulden van dit jaar, maar toch nog aanzienlijk. Kanselier Merkel zei daar eerder over dat het dankzij de spaarzame jaren is dat de regering het zich nu kan permitteren om bij te sturen.
De regering wil van de nood een deugd maken en flink investeren om achterstanden weg te werken. 'Investeren in de toekomst', noemt ze dat. Defensie mag uitgaven naar voren trekken en krijgt geld voor verdere digitalisering, het openbaar bestuur krijgt meer dan een miljard voor digitalisering en servicegerichtheid, de auto-industrie krijgt steun om te vernieuwen. Ook rekent Scholz op hogere uitgaven voor de zorg en voor uitkeringen door de coronacrisis. De regering trekt daarnaast 1,55 miljard euro uit voor het bestrijden van de corona-pandemie in ontwikkelings- en opkomende landen.
Belastingverhoging ter compensatie van alle uitgaven komt er niet. Volgend jaar is verkiezingsjaar en regeringspartij CDU/CSU is sowieso al geen voorstander van meer belastingen. Op de rem bij investeringen is voor regeringspartner SPD geen optie.
De begroting moet nog worden goedgekeurd door het parlement. Lees meer bij Tagesschau
Lees meer:
Bondsdag stemt in met aanpassing grondwet
De nieuwe regering kan waarschijnlijk flink investeren in defensie en infrastructuur.

CDU/CSU en SPD eens over miljardenkredieten
CDU en SPD willen miljarden investeren in defensie en infrastructuur. Sneuvelt nu toch de schuldenrem?

Waar gaat het mis in de Duitse economie?
De Duitse economische groei blijft achter. Met deze knelpunten moet een nieuwe regering aan de gang.

Die Linke vecht voor laatste kans
Drie oude boegbeelden van Die Linke vechten voor het voortsbestaan van de partij. De socialisten staan er voor de verkiezingen in februari slecht voor.
Reacties
Geen reacties aanwezig