Duitslandweb logo Duitslandweb

Auto rijdt in op menigte in Trier

Kort nieuws - 1 december 2020 - Auteur: Redactie Duitslandweb

Een man is dinsdagmiddag in Trier met zijn auto ingereden op voetgangers. Vijf mensen zijn om het leven gekomen, melden de autoriteiten in Trier. Onder de slachtoffers is ook een 9 weken oude baby. Meerdere mensen raakten zwaargewond. (Geactualiseerd op 2-11-2020

De dader is gearresteerd. Volgens de politie gaat het om een 51-jarige Duitse man uit de regio Trier-Saarburg. Hij bleek flink te hebben gedronken. Het is nog onduidelijk waarom de man op de menigte inreed, maar de politie heeft geen aanwijzingen voor een politiek of religieus motief. Volgens het Openbaar Ministerie zijn er aanwijzingen dat de man psychiatrische problemen heeft. Een rechter moet bepalen of hij de gevangenis in moet of naar een gesloten psychiatrische inrichting wordt overgebracht.   

De man reed dinsdagmiddag in een Range Rover de voetgangerszone in het centrum van Trier in en raakte doelbewust lukraak passanten. Vijf mensen werden gedood, veertien mensen raakten gewond. Burgemeester Wolfram Leibe sprak van de zwartste dag voor Trier in de naoorlogse geschiedenis. Minister-president van Rijnland-Palts Malu Dreyer, kanselier Merkel en bondspresident Steinmeier spraken hun afschuw over de daad en hun medeleven met de slachtoffers uit. Lees meer bij tagesschau.de en SWR.de

Reacties

Geen reacties aanwezig

Maximaal 500 tekens toegestaan

Lees meer over 'Maatschappij':

Spanning rond Duitse herdenking WO II op 8 mei

Spanning rond Duitse herdenking WO II op 8 mei

Duitsland staat op 8 mei stil bij het einde van de Tweede Wereldoorlog. Maar deze 'Tag der Befreiung' is een beladen dag.


Lees meer

Berlijn opent opvanghuis voor arbeidsmigranten

Berlijn opent opvanghuis voor arbeidsmigranten

De onderkomens van arbeidsmigranten in Berlijn zijn soms zo erbarmelijk dat de politie ze er direct weghaalt.


Lees meer

Aantal Duitse kerkgangers blijft dalen

Aantal Duitse kerkgangers blijft dalen

Katholieken vormen de grootste religieuze gemeenschap in Duitsland. Maar steeds meer mensen verlaten de kerk.


Lees meer

Dansen voor Duitsers taboe op Goede Vrijdag

Dansen voor Duitsers taboe op Goede Vrijdag

Met Pasen is ingetogenheid wettelijk afgedwongen in Duitsland.


Lees meer


top
Op deze site worden cookies gebruikt, wilt u hiermee akkoord gaan?
Accepteer Weiger