Duitslandweb logo Duitslandweb

Auto rijdt in op menigte in Trier

Kort nieuws - 1 december 2020 - Auteur: Redactie Duitslandweb

Een man is dinsdagmiddag in Trier met zijn auto ingereden op voetgangers. Vijf mensen zijn om het leven gekomen, melden de autoriteiten in Trier. Onder de slachtoffers is ook een 9 weken oude baby. Meerdere mensen raakten zwaargewond. (Geactualiseerd op 2-11-2020

De dader is gearresteerd. Volgens de politie gaat het om een 51-jarige Duitse man uit de regio Trier-Saarburg. Hij bleek flink te hebben gedronken. Het is nog onduidelijk waarom de man op de menigte inreed, maar de politie heeft geen aanwijzingen voor een politiek of religieus motief. Volgens het Openbaar Ministerie zijn er aanwijzingen dat de man psychiatrische problemen heeft. Een rechter moet bepalen of hij de gevangenis in moet of naar een gesloten psychiatrische inrichting wordt overgebracht.   

De man reed dinsdagmiddag in een Range Rover de voetgangerszone in het centrum van Trier in en raakte doelbewust lukraak passanten. Vijf mensen werden gedood, veertien mensen raakten gewond. Burgemeester Wolfram Leibe sprak van de zwartste dag voor Trier in de naoorlogse geschiedenis. Minister-president van Rijnland-Palts Malu Dreyer, kanselier Merkel en bondspresident Steinmeier spraken hun afschuw over de daad en hun medeleven met de slachtoffers uit. Lees meer bij tagesschau.de en SWR.de

Reacties

Geen reacties aanwezig

Maximaal 500 tekens toegestaan

Lees meer over 'Maatschappij':

Minister snoeit in subsidies: NGO’s slaan alarm

Minister snoeit in subsidies: NGO’s slaan alarm

Het Duitse subsidie-programma ‘Demokratie leben’ gaat volledig op de schop en dat veroorzaakt een storm van kritiek.


Lees meer

Pamflettenactie moest Duitsers na de oorlog weren

Pamflettenactie moest Duitsers na de oorlog weren

Historicus Laura Molijn schreef haar masterscriptie over de actie 'Deutsche nicht erwünscht' tegen Duitse toeristen in Nederland.


Lees meer

Rusland werft voor ‘repatriëring’ Duitse Russen

Rusland werft voor ‘repatriëring’ Duitse Russen

Duitsers met Russische wortels worden met reclame voor emigratie naar Rusland bestookt, zag journalist Ardy Beld.


Lees meer

Duitsers leren democratie ook in het museum

Duitsers leren democratie ook in het museum

Duitse musea zien een belangrijke rol voor zichzelf weggelegd als het gaat om educatie over democratie, zag redacteur Lynn Stroo.


Lees meer


top
Op deze site worden cookies gebruikt, wilt u hiermee akkoord gaan?
Accepteer Weiger