Duitslandweb
Slachtoffers Duitse overstromingen krijgen tot 80 procent schade vergoed
Kort nieuws - 2 september 2021 - Auteur: Redactie DuitslandwebSlachtoffers van de overstromigen in Duitsland in juli kunnen tot 80 procent van de schade vergoed krijgen. De bondsregering heeft in een nieuwe verordening besloten hoe het geld uit het wederopbouwfonds wordt verdeeld en wat onder de schadevergoeding valt.
Duitsland heeft in augustus een wederopbouwfonds ingesteld van in totaal 30 miljard euro. Twee miljard steekt de regering in het herstel van snelwegen en spoortrajecten. 28 miljard leggen bondsregering en deelstaten samen in.
Slachtoffers moeten "snel, uitgebreid en eerlijk kunnen worden gecompenseerd", aldus minister van Financiën Olaf Scholz (SPD). Getroffen huishoudens en ondernemingen kunnen tot 80 procent van de opgelopen krijgen uitgekeerd. In bijzonder schrijnende gevallen kunnen slachtoffers ook de volledige schade vergoed krijgen. Het meeste geld uit het fonds gaat naar de zwaarst getroffen gebieden Rijnland-Palts en Noordrijn-Westfalen. Ook Beieren en Saksen krijgen financiële hulp. De verordening en het hulpfonds treden in kracht als de Bondsraad ermee heeft ingestemd. Dat is voor 10 september gepland. Lees meer bij Tagesschau.de
Woensdag zijn de 133 slachtoffers van de overstromingen in Rijnland-Palts herdacht. Onder anderen bondspresident Frank-Walter Steinmeier en deelstaatpremier Malu Dreyer (SPD) spraken op de herdenking. "Wij, het hele land, rouwen vandaag met u mee", aldus Steinmeier. Lees meer bij Tagesspiegel.de
Lees meer over 'Maatschappij':
Doodgaan in Duitsland
Wiebke Pittlik moest zich deze zomer verdiepen in de Duitse uitvaartwetgeving en het bijbehorende, bijzondere vocabulair.
Wat we kunnen leren van de Duitse mensa’s
In Duitsland is het doodnormaal: gezonde en goedkope maaltijden op de universiteit of op het werk. Waarom in Nederland niet, vraagt Max Smedes zich af.
Kiesdrempel remt diversiteit in Bondsdag
Judith de Jong onderzocht hoe burgers met migratieachtergrond zich vertegenwoordigd voelen in de politiek.
Onbekommerd-fietsen-heimwee
Vrezen voor je leven op de fiets in Hamburg. Paul Kerssemakers opent onze serie eindejaarscolumns.

Reacties
Geen reacties aanwezig