Duitslandweb logo Duitslandweb

Politieke crisis in Saksen-Anhalt om 86 cent

Kort nieuws - 7 december 2020 - Auteur: Redactie Duitslandweb

In de Oost-Duitse deelstaat Saksen-Anhalt is ruzie in de deelstaatregering uitgebroken. De coalitie van CDU, SPD en Groenen - een zogenoemde Kenia-coalitie, naar de kleuren van de Keniaanse vlag - is verdeeld over een verhoging van de omroepbijdrage, de Rundfunkbeitrag.

Het gaat om een verhoging van 86 cent per maand, naar 18,36 euro. Dat is wat Duitsers betalen voor de publieke omroep. De verhoging is geadviseerd door een onafhankelijke commissie. De Rundfunkbeitrag is al meer dan 10 jaar niet verhoogd. Alle andere deelstaten stemmen naar verwachting in met de verhoging, maar als Saksen-Anhalt dat niet doet, gaat de verhoging niet door, aldus persbureau DPA.

De CDU in Saksen-Anhalt en de oppositiepartij AfD zijn tegen de verhoging. Dat de CDU zich aan de zijde van de rechts-populistische AfD schaart in deze kwestie zorgt voor verontwaardiging, bij de andere partijen maar ook bij CDU'ers in andere deelstaten. De AfD ondermijnt de publieke omroep systematisch en daar zou de CDU verre van moeten blijven, vinden critici. De CDU vindt juist dat de SPD en de Groenen zich niet aan de afspraken uit het regeerakkoord houden. Daarin is vastgelegd dat het kijk- en luistergeld stabiel moet blijven.

De ruzie is zo hoog opgelopen dat vrijdag deelstaatminister Holger Stahlknecht is ontslagen, omdat hij had gezegd dat de CDU zonder de coalitiepartners verder zou moeten gaan als minderheidsregering. Lees meer bij RND

Reacties

Geen reacties aanwezig

Maximaal 500 tekens toegestaan

Lees meer over 'Politiek':

Groenen winnen in Baden-Württemberg

Groenen winnen in Baden-Württemberg

De uitslag in de deelstaat wordt ook gezien als een graadmeter voor de populariteit van de regering van kanselier Merz.


Lees meer

Rechter: Dienst mag AfD niet extreemrechts noemen

Rechter: Dienst mag AfD niet extreemrechts noemen

De rechtbank acht niet bewezen dat de AfD in zijn geheel rechtsextreem is. Wat betekent die uitspraak?


Lees meer

Bevlogen politicus Rita Süssmuth overleden

Bevlogen politicus Rita Süssmuth overleden

Süssmuth zette zich onvermoeibaar in voor vrouwenrechten. Ze heeft ook veel betekend voor de Nederlandse-Duitse relaties.


Lees meer

Duitsland in 2026

Duitsland in 2026

Deelstaatverkiezingen, een staatsbezoek en 'Babylon Berlin': een vooruitblik op politiek, cultuur en belangrijke data in Duitsland.


Lees meer


top
Op deze site worden cookies gebruikt, wilt u hiermee akkoord gaan?
Accepteer Weiger