
Constitutioneel Hof: Duitse omroepbijdrage is rechtmatig
Kort nieuws - 18 juli 2018 - Auteur: Redactie DuitslandwebDe Rundfunkbeitrag, de Duitse omroepbijdrage, is rechtmatig. Dat heeft het Constitutioneel Hof vanmorgen bepaald. Alleen mensen met een tweede woning hoeven voortaan niet meer dubbel te betalen.
De Duitse publieke omroep wordt grotendeels gefinancierd via de Rundfunkbeitrag, een bijdrage van €17,50 per maand die elk huishouden in Duitsland moet betalen, ongeacht of er tv, radio of wifi aanwezig is (zie factsheet op Duitslandweb). Een van de klachten richtte zich daartegen: dat het niet eerlijk is dat ook mensen die geen tv, radio of internetaansluiting hebben, moeten betalen. Maar het Constitutioneel Hof oordeelde vanmorgen dat het feit dat er overal in Duitsland ontvangst mogelijk is, de financiële bijdrage rechtvaardigt.
Andere klagers vinden dat de Rundfunkbeitrag geen bijdrage is, maar een belasting, en die moet niet door de deelstaten worden geheven - zoals nu het geval is - maar door de centrale overheid. Maar ook daar ging het Constitutioneel Hof niet in mee. Wel bepaalden de rechters in Karlsruhe dat mensen met meerdere woningen het kijk- en luistergeld maar voor een woning hoeven te betalen. De klachten van bedrijven, die apart voor filialen moeten betalen, en van autoverhuurders, die die voor elke verhuurde auto een deel van van omroepbijdrage moeten betalen, zijn afgewezen. Lees meer bij Süddeutsche.de
Zie ook op Duitslandweb:
Serie: De Duitse publieke omroep
Lees meer over 'Media':

Lügenpresse: de comeback van een omstreden leus
De term 'Lügenpresse' wordt vaak aan de nationaal-socialisten toegeschreven, maar bestaat al langer.

Geweld tegen journalisten neemt toe, vooral in Saksen
Journalisten worden bij rechtse demonstraties verbaal belaagd en steeds vaker ook fysiek aangevallen.

De ondergang
Of het nou goed gaat of slecht, Duitse media beschrijven al decennia de meest dramatische ondergangsvisioenen, constateert Merlijn Schoonenboom.

ARD en ZDF moeten online nieuwsaanbod inperken
De publieke omroep moet op zijn nieuwssites voortaan meer audio en video en minder tekst gaan gebruiken.
Reacties
Geen reacties aanwezig