Duitslandweb
Sig Sauer moet winst wapendeals Colombia inleveren
Kort nieuws - 2 juli 2021 - Auteur: Redactie DuitslandwebDe Noord-Duitse wapenfabrikant Sig Sauer moet 11 miljoen euro afstaan aan de Duitse staat. Het is de winst van een wapendeal met Colombia.
Tussen 2009 en 2011 leverde het Duitse bedrijf 38.000 wapens aan de Colombiaanse politie. Colombia gold destijds als conflictgebied waarnaar geen wapens geleverd mochten worden. Sig Sauer leverde de wapens daarom aan een Amerikaans dochterbedrijf, dat de leveringen direct doorverkocht aan Colombia. Dat mag niet, bepaalde de rechter. Drie medewerkers werden veroordeeld en Sig Sauer moest de 11 miljoen euro winst die was gemaakt, inleveren. Dat oordeel is nu in hoger beroep bekrachtigd. Lees meer bij Tagesschau
Lees meer over 'Maatschappij':
'Duitse politiek moet meer doen voor lhbti+-ers'
Na de aanslag op de Pride in Berlijn wordt de eis luider om lhbti+-ers beter te beschermen tegen het toenemende geweld.
Onbegrip en verdriet na aanslag Pride Berlijn
De roep om consequenties neemt toe na de aanslag op de Pride in Berlijn. Er is veel onbegrip over de omgang met de verdachte.
De corona-pandemie als 'Zeitenwende'
In de serie '30 jaar Duitsland door Nederlandse ogen' vertelt oud-correspondent Kim Deen over hoe corona Duitsland polariseerde.
Solliciteren bij de Bundeswehr
Ardy Beld is tolk en vertaler Russisch en meldde zich bij de Bundeswehr. Zijn sollicitatie blijkt vooral een oefening in geduld.

Reacties
Geen reacties aanwezig