Duitslandweb logo Duitslandweb

President Steinmeier: Zware tijden voor ons

Kort nieuws - 28 oktober 2022 - Auteur: Redactie Duitslandweb

De Duitse president Frank-Walter Steinmeier heeft vanmorgen in een toespraak die werd uitgezonden op televisie de burgers voorbereid op moeilijke jaren. De Russische aanval op Oekraïne betekent het einde van een tijdperk, aldus Steinmeier. De situatie wordt volgens hem niet meer hoe hij was. Na een tijdperk waarin Duitsland de wind mee had, komt nu een tijdperk met tegenwind, schat hij in.

Wat Rusland betreft is er geen plaats meer voor 'oude dromen' volgens Steinmeier. Poetins aanvalsoorlog heeft Gorbatsjovs droom van een 'gezamenlijk Europees huis' vernietigd. Veel Duitsers hadden na de Koude Oorlog hoop op een vreedzame toekomst met Rusland, ik ook, erkende  Steinmeier, en hij voegde eraan toe dat dat jarenlang zijn drijfveer is geweest. "Maar Poetin heeft het volkenrecht geschonden en landroof gepleegd." Vredesonderhandelingen zijn op dit moment niet aan de orde, volgens de president, die waarschuwde voor een schijnvrede.

Duitsland staat er goed voor, hield de president de burgers voor. Het is een sterke democratie en een sterke economie met goede onderzoeksinstellingen, sterke bedrijven, een krachtige staat en een sterk maatschappelijk middenveld. Hij riep op tot eenheid en weerstand tegen populisme. "In plaats van ons uit elkaar te laten drijven, moeten we alles versterken dat ons bindt." Lees meer bij Tagesschau

Reacties

Geen reacties aanwezig

Maximaal 500 tekens toegestaan

Lees meer over 'Politiek':

Podcast Achtung: Valse start voor kanselier Merz

Podcast Achtung: Valse start voor kanselier Merz

In deze podcast: wat ging er mis bij Merz' benoeming tot kanselier? Wat staat hem te wachten? En wie zijn de opvallendste ministers?


Lees meer

Merz na twee stemrondes alsnog kanselier

Merz na twee stemrondes alsnog kanselier

Een blamage: CDU-leider Friedrich Merz had twee rondes nodig om in de Bondsdag tot kanselier te worden gekozen.


Lees meer

Veiligheidsdienst: AfD bewezen extreemrechts

Veiligheidsdienst: AfD bewezen extreemrechts

De Duitse veiligheidsdienst Verfassungsschutz bestempelt de AfD als bewezen extreemrechts.


Lees meer

Bondsdag stemt in met aanpassing grondwet

Bondsdag stemt in met aanpassing grondwet

De nieuwe regering kan waarschijnlijk flink investeren in defensie en infrastructuur.


Lees meer


top
Op deze site worden cookies gebruikt, wilt u hiermee akkoord gaan?
Accepteer Weiger