
President Steinmeier bezoekt Poetin
Kort nieuws - 25 oktober 2017 - Auteur: Redactie DuitslandwebDe Duitse bondspresident Frank-Walter Steinmeier is woensdag in Moskou, waar hij Poetin ontmoet.
Steinmeier spreekt ook met de Russische oud-president Gorbatsjov en met vertegenwoordigers van een mensenrechtenorganisatie. Het is het eerste bezoek van een Duitse president sinds 2010. Steinmeiers voorganger Joachim Gauck is nooit bij Poetin geweest. Steinmeier heeft zich ook als minister van Buitenlandse Zaken altijd ingezet voor het instandhouden van contacten en dialoog met Rusland en het Kremlin. De verhouding tussen Duitsland en Rusland is gespannen, vooral door de Russische annexatie van de Krim en de economische sancties die daarop volgden. Lees meer bij Deutsche Welle
Lees meer over 'Duitsland en de wereld':

Duitsland verrast met koerswijziging in Israëlbeleid
Kanselier Merz uitte deze week stevige kritiek op Israël. Dat is een belangrijke koerswijziging, ook voor Duitsland zelf.

5 vragen over Duitsland en het conflict in het Midden-Oosten
Waarom voelt Duitsland een speciale verplichting voor Israël? En hoe gaat Duitsland om met pro-Palestijns protest?

De Duitse staatsraison
De aanval van Hamas op Israël zorgt in Duitsland voor extra grote innerlijke verwarring, ziet Merlijn Schoonenboom in Berlijn.

Duitsland en China zoeken in Berlijn toenadering
Kanselier Scholz ontving China's premier Li Qiang voor kabinetsoverleg, in de hoop de gespannen relatie tussen beide landen te verbeteren.
Reacties
Geen reacties aanwezig