Duitslandweb logo Duitslandweb

Grote staking: nauwelijks trein- en vliegverkeer in Duitsland

Kort nieuws - 27 maart 2023 - Auteur: Redactie Duitslandweb

Het is een van de grootste vervoersstakingen in Duitsland: intercity-treinen rijden vandaag helemaal niet, regionale treinen staan grotendeels stil en ook veel vliegtuigen blijven aan de grond. Miljoenen reizigers zijn de dupe van de stakingen en ook het goederenvervoer wordt erdoor getroffen.

De staking is maandag stipt om 00:00 uur begonnen en duurt 24 uur volgens dienstenvakbond Verdi en spoorvakbond EVG. De bereidheid om te staken is zeer groot, aldus de EVG. Veel werknemers verdienen volgens de vakbonden zo weinig dat ze de geëiste loonsverhogingen hard nodig hebben en ze zijn woedend over de slecht lopende cao-onderhandelingen. De bonden eisen 10,5 procent loonsverhoging en eenmalige betalingen.

Het Duitse Fernverkehr, de intercity's, rijdt vandaag helemaal niet, regionaal treinverkeer is flink ingeperkt. In de deelstaten Baden-Württemberg, Hessen, Nedersaksen, Noordrijn-Westfalen, Rijnland-Palts, Saksen en in grote delen van Beieren rijden ook lokale treinen, bussen en metro's niet. Ook het personeel op veel luchthavens staakt, waardoor rond de 380.000 reizigers vandaag niet kunnen vliegen. Voor de luchthaven van Berlijn gold de stakingsoproep in principe niet, maar ook daar blijven veel vliegtuigen aan de grond omdat alle binnenlandse vluchten voor vandaag zijn geannuleerd. Ook personeel van havens, waterwegen en snelwegen staakt.

Tot veel files op de Duitse wegen is het vanmorgen niet gekomen. Omdat de staking vroeg is aangekondigd, hebben waarschijnlijk veel mensen besloten thuis te werken. Bij wijze van uitzondering mocht vrachtverkeer gisteren, op zondag, rijden. Op zondag rijden vrachtwagens in Duitsland normaalgesproken niet. Lees meer bij Tagesschau en Der Spiegel

Reacties

Geen reacties aanwezig

Maximaal 500 tekens toegestaan

Lees meer over 'Maatschappij':

Doodgaan in Duitsland

Doodgaan in Duitsland

Wiebke Pittlik moest zich deze zomer verdiepen in de Duitse uitvaartwetgeving en het bijbehorende, bijzondere vocabulair.


Lees meer

Wat we kunnen leren van de Duitse mensa’s

Wat we kunnen leren van de Duitse mensa’s

In Duitsland is het doodnormaal: gezonde en goedkope maaltijden op de universiteit of op het werk. Waarom in Nederland niet, vraagt Max Smedes zich af.


Lees meer

Kiesdrempel remt diversiteit in Bondsdag

Kiesdrempel remt diversiteit in Bondsdag

Judith de Jong onderzocht hoe burgers met migratieachtergrond zich vertegenwoordigd voelen in de politiek.


Lees meer

Onbekommerd-fietsen-heimwee

Onbekommerd-fietsen-heimwee

Vrezen voor je leven op de fiets in Hamburg. Paul Kerssemakers opent onze serie eindejaarscolumns.


Lees meer


top
Op deze site worden cookies gebruikt, wilt u hiermee akkoord gaan?
Accepteer Weiger