
'Ostermärsche' in 70 Duitse steden voor vrede
Kort nieuws - 11 april 2023 - Auteur: Redactie DuitslandwebDuizenden mensen in ongeveer 70 Duitse steden hebben afgelopen zaterdag demonstreerd voor een einde aan de oorlog in Oekraïne. Ook eisten de actievoerders dat Duitsland geen wapens meer levert aan Oekraïne.
De traditionele Ostermärsche ('Paasmarsen') van de vredesbeweging staan sinds vorig jaar in het teken van de oorlog in Oekraïne. In onder meer Berlijn, Bonn, Bremen, Hannover, Leipzig, München en Stuttgart hebben mensen gepleit voor vredesonderhandelingen in plaats van wapenleveranties, die de oorlog in hun ogen alleen maar voeden. Aan de grootste demonstratie in Berlijn namen naar schatting zo'n 2000 mensen deel. Lees meer bij Der Spiegel
Lees meer over 'Maatschappij':

Discriminatie Sinti en Roma neemt toe in Duitsland
Discriminatie en geweld jegens Sinti en Roma is in Duitsland flink toegenomen.

Klöckner strijkt de regenboogvlag op de Rijksdag
De regenboogvlag wordt niet meer gehesen op de Rijksdag tijdens de Berlin Pride, en medewerkers lopen niet meer mee in de parade.

Rel om concerten pro-Palestijnse Macklemore
Rapper Macklemore treedt in juli op tijdens het Duitse festival Deichbrand. Maar hij ligt onder vuur om zijn pro-Palestijnse teksten.

Spanning rond Duitse herdenking WO II op 8 mei
Duitsland staat op 8 mei stil bij het einde van de Tweede Wereldoorlog. Maar deze 'Tag der Befreiung' is een beladen dag.
Reacties
Geen reacties aanwezig