
Teleurgestelde reacties na vluchtelingentop in Berlijn
Kort nieuws - 11 mei 2023 - Auteur: Redactie DuitslandwebOp de uitkomst van het overleg over de vluchtelingenopvang tussen de deelstaten en de overheid woensdag in Berlijn zijn veel teleurgestelde reacties gekomen. Gemeenten krijgen een miljard euro extra voor de opvang van vluchtelingen in Duitsland, maar dat is volgens hen niet voldoende om alle problemen aan te pakken.
De federale regering beloofde de deelstaten een miljard euro extra voor de opvang van vluchtelingen. Dit bedrag komt op de 2,7 miljard euro, die al voor dit jaar was gereserveerd. De deelstaten wilden een financieel model op basis van het aantal vluchtelingen dat ze opvangen, maar dat kregen ze er niet door in Berlijn. Deelstaten en gemeenten moeten het vooralsnog doen met een vast bedrag, ongeacht het aantal vluchtelingen.
Gerd Landsberg, voorzitter van de bond van steden en gemeenten, vindt de uitkomst van de top teleurstellend. Die is volgens hem te algemeen en te veel gericht op de korte termijn. Het ontbreekt wat hem betreft aan een duidelijke strategie voor de opvang van vluchtelingen in Duitsland. Punten waarop de deelstaten graag duidelijk beleid willen, zoals het beperken van de instroom van vluchtelingen en het repatriëren van mensen zonder verblijfsvergunning, werden tijdens de top niet concreet en blijven op de agenda staan, schrijft Tagesschau.
Op de vorige vluchtelingentop in februari bleek al dat er een gebrek is aan locaties om vluchtelingen te huisvesten. Minister van Binnenlandse Zaken Nancy Faeser (SPD) is wel tevreden over de uitkomsten van de top woensdag, waaruit volgens haar blijkt dat "alle politieke bestuurslagen hun grote humanitäre verantwoordelijkheid nemen". Lees meer bij Tagesschau en Spiegel Online
Lees meer over 'Politiek':

Duitse politici lijden onder geweld en agressie
Beledigingen en geweld tegen Duitse politici nemen flink toe. Steeds vaker stoppen ze met hun werk.

Problemen bij de strengere Duitse grenscontroles
Duitsland heeft strengere grenscontroles ingevoerd. Die leveren praktische en juridische problemen op.

Podcast Achtung: Valse start voor kanselier Merz
In deze podcast: wat ging er mis bij Merz' benoeming tot kanselier? Wat staat hem te wachten? En wie zijn de opvallendste ministers?

Merz na twee stemrondes alsnog kanselier
Een blamage: CDU-leider Friedrich Merz had twee rondes nodig om in de Bondsdag tot kanselier te worden gekozen.
Reacties
Geen reacties aanwezig