Duitslandweb logo Duitslandweb

Schorskeverplaag dreigt in Duitsland

Kort nieuws - 4 juli 2023 - Auteur: Redactie Duitslandweb

Duitse experts vrezen voor een schorskeverplaag in de Duitse bossen. De winter was te warm en te droog, waardoor veel schorskevers in leven bleven. Door het koele voorjaar viel het aanvankelijk nog mee met de schadelijke kever, maar sinds het in mei warmer werd, breidt het insect zich snel uit.

Grootste probleem op dit moment is de 'letterzetter', een schorskeversoort die nestelt in sparren en waarvan de larven de bast wegknagen. Aangetaste sparren moeten worden geveld. De sterfte onder sparren is enorm, blijkt ook uit het jaarlijkse rapport over de toestand van de Duitse bossen, de Waldzustandserhebung.

Schorskevers vormen volgens de experts waarmee Der Spiegel sprak sinds 2018 een regelrechte plaag voor de Duitse bossen. Ze tasten de bomen zo ernstig aan dat ze sterven of omgezaagd moeten worden. In hoger gelegen bossen verspreidde het diertje zich minder snel, maar dat verandert nu het ook daar warmer en droger wordt.

De regering stimuleert met subsidies om het bosbeheer aan de klimaatverandering aan te passen. Lees meer bij Der Spiegel

Lees ook op Duitslandweb: 800 miljoen moet stervende bossen redden (26 september 2019)

 

Reacties

Geen reacties aanwezig

Maximaal 500 tekens toegestaan

Lees meer over 'Maatschappij':

Pamflettenactie moest Duitsers na de oorlog weren

Pamflettenactie moest Duitsers na de oorlog weren

Historicus Laura Molijn schreef haar masterscriptie over de actie 'Deutsche nicht erwünscht' tegen Duitse toeristen in Nederland.


Lees meer

Rusland werft voor ‘repatriëring’ Duitse Russen

Rusland werft voor ‘repatriëring’ Duitse Russen

Duitsers met Russische wortels worden met reclame voor emigratie naar Rusland bestookt, zag journalist Ardy Beld.


Lees meer

Duitsers leren democratie ook in het museum

Duitsers leren democratie ook in het museum

Duitse musea zien een belangrijke rol voor zichzelf weggelegd als het gaat om educatie over democratie, zag redacteur Lynn Stroo.


Lees meer

Studie: Racisme in Duitse instanties wijdverbreid

Studie: Racisme in Duitse instanties wijdverbreid

Een groot opgezet onderzoek identificeert vormen van racisme in Duitse overheidsdiensten en draagt maatregelen aan.


Lees meer


top
Op deze site worden cookies gebruikt, wilt u hiermee akkoord gaan?
Accepteer Weiger