Duitslandweb logo Duitslandweb

Duitse burgerraad over voedingsbeleid gevormd

Kort nieuws - 21 juli 2023 - Auteur: Redactie Duitslandweb

Met een loterij stelt de Bondsdag vandaag een burgerraad samen die tot adviezen moet komen over het Duitse voedingsbeleid. 

De voorzitter van de Bondsdag, Bärbel Bas, loot vrijdag 160 mensen voor de burgerraad. Eerder hadden 20.000 willekeurig aangewezen burgers een uitnodiging gekregen om mee te doen aan de burgerraad. 2000 van hen hadden belangstelling. Uit die 2000 werden door een algoritme 1000 mogelijke samenstellingen bepaald voor een raad die een afspiegeling vormt van de samenleving. Bij de samenstelling is gelet op de verdeling mannen en vrouwen, stad en platteland en vegetariërs, veganisten en vleeseters. Deze laatste categorie is van belang omdat de burgerraad zich over voedselkwesties moet buigen.

Vanaf september komen de leden drie weekenden bijeen om te bespreken wat de overheid zou moeten doen op gebied van levensmiddelen en voeding. Het raadplegen van burgerraden is afgesproken in het regeerakkoord. Lees meer bij Tagesschau

Reacties

Geen reacties aanwezig

Maximaal 500 tekens toegestaan

Lees meer over 'Politiek':

Duitse politici lijden onder geweld en agressie

Duitse politici lijden onder geweld en agressie

Beledigingen en geweld tegen Duitse politici nemen flink toe. Steeds vaker stoppen ze met hun werk.


Lees meer

Problemen bij de strengere Duitse grenscontroles

Problemen bij de strengere Duitse grenscontroles

Duitsland heeft strengere grenscontroles ingevoerd. Die leveren praktische en juridische problemen op.


Lees meer

Podcast Achtung: Valse start voor kanselier Merz

Podcast Achtung: Valse start voor kanselier Merz

In deze podcast: wat ging er mis bij Merz' benoeming tot kanselier? Wat staat hem te wachten? En wie zijn de opvallendste ministers?


Lees meer

Merz na twee stemrondes alsnog kanselier

Merz na twee stemrondes alsnog kanselier

Een blamage: CDU-leider Friedrich Merz had twee rondes nodig om in de Bondsdag tot kanselier te worden gekozen.


Lees meer


top
Op deze site worden cookies gebruikt, wilt u hiermee akkoord gaan?
Accepteer Weiger