
Fridays for Future in veel steden de straat op
Kort nieuws - 15 september 2023 - Auteur: Redactie DuitslandwebOp de wereldwijde klimaatstakingsdag deze vrijdag zijn in Duitsland in veel steden vooral jongeren de straat op gegaan voor een beter klimaatbeleid. Volgens de organisatie Fridays for Future waren bijna 250 acties aangemeld.
In Berlijn en Hamburg riepen duizenden demonstranten de regering op meer werk te maken van de klimaatdoelen. Ook in Frankfurt am Oder, Potsdam, Hannover en veel andere steden waren demonstraties.
Fridays for Future wil dat de regering het beloofde Klimageld snel invoert. Met deze uitkering moeten burgers worden gecompenseerd voor de stijgende prijzen van brandstoffen door de CO2-toeslag. Maar de uitvoering laat nog enkele jaren op zich wachten omdat de overheid niet de digitale mogelijkheden heeft om deze uitkering uit te betalen. Een andere eis van de demonstranten is dat de klimaatbeschermingswet wordt aangescherpt. Lees meer bij Bayerischer Rundfunk en Tagesschau
Lees meer over 'Maatschappij':

Aantal Duitse kerkgangers blijft dalen
Katholieken vormen de grootste religieuze gemeenschap in Duitsland. Maar steeds meer mensen verlaten de kerk.

Dansen voor Duitsers taboe op Goede Vrijdag
Met Pasen is ingetogenheid wettelijk afgedwongen in Duitsland.

Juridische kennis als wapen tegen rechtspopulisten
Burgermoed #4: Jurist Maximilian Steinbeis maakt de Duitse samenleving alert op de zwakke plekken in de rechtsstaat.

Ambtenarenstatus
Duitse ambtenaren hebben privileges, maar die hebben een prijs. Column van Maarten Westerveen, Nederlander in Keulen
Reacties
Geen reacties aanwezig