Duitslandweb logo Duitslandweb

Fridays for Future in veel steden de straat op

Kort nieuws - 15 september 2023 - Auteur: Redactie Duitslandweb

Op de wereldwijde klimaatstakingsdag deze vrijdag zijn in Duitsland in veel steden vooral jongeren de straat op gegaan voor een beter klimaatbeleid. Volgens de organisatie Fridays for Future waren bijna 250 acties aangemeld.

In Berlijn en Hamburg riepen duizenden demonstranten de regering op meer werk te maken van de klimaatdoelen. Ook in Frankfurt am Oder, Potsdam, Hannover en veel andere steden waren demonstraties.

Fridays for Future wil dat de regering het beloofde Klimageld snel invoert. Met deze uitkering moeten burgers worden gecompenseerd voor de stijgende prijzen van brandstoffen door de CO2-toeslag. Maar de uitvoering laat nog enkele jaren op zich wachten omdat de overheid niet de digitale mogelijkheden heeft om deze uitkering uit te betalen. Een andere eis van de demonstranten is dat de klimaatbeschermingswet wordt aangescherpt. Lees meer bij Bayerischer Rundfunk en Tagesschau

 

Reacties

Geen reacties aanwezig

Maximaal 500 tekens toegestaan

Lees meer over 'Maatschappij':

Kiesdrempel remt diversiteit in Bondsdag

Kiesdrempel remt diversiteit in Bondsdag

Judith de Jong onderzocht hoe burgers met migratieachtergrond zich vertegenwoordigd voelen in de politiek.


Lees meer

Onbekommerd-fietsen-heimwee

Onbekommerd-fietsen-heimwee

Vrezen voor je leven op de fiets in Hamburg. Paul Kerssemakers opent onze serie eindejaarscolumns.


Lees meer

100 jaar DAAD: kennis uitwisselen in moeilijke tijden

100 jaar DAAD: kennis uitwisselen in moeilijke tijden

Al 100 jaar stimuleert de DAAD internationale uitwisseling voor studenten en wetenschappers.


Lees meer

Podcast Achtung: Antifa-motie ook in Duitsland

Podcast Achtung: Antifa-motie ook in Duitsland

In onze nieuwe podcast praten we over de hetze tegen Antifa en over de Rusland-connectie van de AfD


Lees meer


top
Op deze site worden cookies gebruikt, wilt u hiermee akkoord gaan?
Accepteer Weiger